12. 3. 2024 Kangae

Boj o SVITAVY! V prvním kole playoffs OGC Sigma Esports vyzve Team UNiTY!

Základní sezóna skončila a my známe čtyři celky, které postupují do BO5 formátu a mají šanci zabojovat o EMEA Masters. OGC Sigma Esports i Team UNiTY jsou sice v nejvyšší lize prvním rokem, ale obě organizace předvádí neskutečný příběh.

Příběh OGC Sigma Esports (8-6) může být klidně příběhem sezóny. Nová organizace ve své sestavě vsadila na trojici českých talentů – Welcom, Benda a Esko. Očekávání byla velká a spousta fanoušků sledovala, jak se OSE povede. Kluci do ligy nevstoupili úplně v nejlepší formě a po prvních šesti hracích kolech měli skóre 1-5. Na první pohled poslední tým dokázal zabrat a druhá polovina byla hned o poznání lepší. Hráči a trenéři si spolu sedli, vyříkali si své problémy a mohli slavit druhou půlku se skóre 7-1. Momentálně je tým na vlně vítězství a jediným přemožitelem v druhé polovině zůstává Entropiq.

Představení Teamu UNiTY (7-7) na půdě League of Legends se odehrálo teprve minulé léto. Ambiciózní organizace si podmanila druhou ligu a i následující promotion turnaj. V rámci zimní sezóny se taktéž zadařilo a UNIT berou skalp eSuby. Krásné čtvrté místo sice nebyl postup na Sigma Cup, ale úspěch pro novou organizaci velký. V sestavě z českých hráčů zůstává Kněža, J3rkie a Defflok. Tým během základní části střídal vítězství a porážky. V posledním týdnu zbývaly dva nejdůležitější zápasy. Proti BRUTE se zadařilo a osud byl ve vlastních rukou týmu. Porážkou Dynama se poté sestava dostala do playoffs.

Jaké jsou predikce našich komentátorů a hráčů?

Mortsche (3:1 pro OSE)

Sigma se z téměř beznadějného startu zvládla vyškrabat nahoru a velmi dobře identifikovala, co jí funguje a metodicky se posouvala. UNiTY za sebou mají vydařený split vzhledem k očekávání, ale působí méně jistě a disciplinovaně než Sigma v druhé půlce. OSE často dopláceli na svou early game, která pořád zůstává jejich slabinou, ale nemyslím si, že UNiTY dokážou Sigmu ze startu zaskočit a v delší hře pak Sigma zvládne zvítězit. Welcom a jeho carry pool budou velkou komplikací v draftech i samotné hře, naopak UNiTY mají široký champ pool na botu, který můžou využít ve svůj prospěch.

Fortanu (3:0 pro OSE)

Sigma Olomouc se v druhé půlce Splitu extrémně zvedla, prohrála jedinou hru proti Entropiqu a myslím, že formou můžou jít ještě nahoru. Unity už v tuhle chvíli napsali nádherný příběh a top4 považuji za velký úspěch. Očekávám, že Sigma Olomouc předvede další zlepší a v sérii bude obrovským favoritem.

Kangae (3:1 pro OSE)

Stal jsem se velkým fanouškem obou týmů a je hodně těžké přát klukům neúspěch. Budu vycházet ale ze stylů obou celků a z výsledků OSE v druhé půlce. Pokud CPM nebude mít něco jiného než tanky, tak se bojím, že ho Welcom zničí. Očekávám tedy výhru Olomouce.

Robko (3:1 pro OSE)

Myslím si, že Sigma vyhraje 3:1 Sigmu vnímám jako více koordinovaný tým a posledních hrách byli velmi konzistentní a disciplinovaní. Na druhou stranu team Unity se nebojí zkoušet nové věci, kterými můžou Sigmu zaskočit. Díky tomu urvou jednu mapu a nebo J3rkie prostě posmurfí.

Smarty (3:0 pro OSE)