15. 4. 2024 Kangae

Bitva o Evropu! Zvládnou Entropiq nebo GLORE postoupit do hlavní části?

Jsou to už dva týdny, co Entropiq potvrdili roli favorita a pozvedli trofej tuzemské soutěže. Teď je na čase skvělé výsledky ukázat i v Evropě. O to se pokusí společně s týmem GLORE. Jak vidí šance postupu hráči a komentátoři naší ligy?

Kněža

Očekávám, že se Entropiqu spodaří hladce postoupit do knockout stage a jedinými protivníky ve skupině jim budou italští Macko Esports. Myslím si, že se pořád povezou na svitavském win streaku a předvedou ve svém herním projevu hlavně jistotu a kvalitní přípravu. To stejné se ale nedá říci o týmu Glore, kteří dostali skupinu o poznání těžší a opětovná změna supporta týmu nejspíše neprospěla. Glore tedy můžou pouze překvapit a už jsme se jednou v naší domácí lize přesvědčili, že to umí a minimálně s týmem EGN Esports bych to viděl na vyrovnané hry.

Smarty

U týmu Entropiq to mám 50/50, jestli zvládnou dát druhé místo. Kdybych měl dát výsledek, tak řeknu 3:3 pro EIQ a pak se uvidí. U GLORE nevěřím ani v jednu mapu a můj odhad je 0:6.

Kangae

Entropiq mají rozhodně lehčí skupinu, Macko jsou dobří, ale věřím EIQ, že budou minimálně na stejné úrovni. Zbytek skupiny jsou slabší regiony. Glore budou muset překvapit. Na EGN jim věřím. Gentle Mates dají 6-0 a rozhodující bude souboj proti Geekay. Ti jsou ale velmi silní v mých očích. Topař Bong hrál minulej rok MSI i Worlds, jungler Elramir vyhrál EMEA Masters a adc Leo hrál LCK s hráči jako je Kiin nebo Lehends. V rámci skupiny D očekávám postup Gentle Mates a Geekay s tím, že GLORE vyhrají obě mapy proti EGN a nepostoupí se skóre 2:4. Ve skupině B jsou Entropiq a Macko favoriti na postup, klidně vidím pro oba týmy 5-1 a tiebreaker. Já budu věřit naším a půjdu pro 5-1 postup z prvního místa. Befive jako jednička EBL můžou krást zápasy, ale na postup to nevidím. Sawyor s A One Man Army moc šancí papírově nemá, tam to bude 0:6.

Mortsche

Sledujte EMEA Masters a naše zástupce od Pondělí do Středy vždy od 17:00 na https://www.twitch.tv/hitpointcz !