19. 3. 2024 Kangae

Bitva o EMEA Masters! Potvrdí Entropiq roli favorita nebo padnou proti GLORE?

První příčka tabulky patřila celou sezónu Entropiq. Dnes se je z trůnu pokusí sesadit tým GLORE a cenným skalpem si pojistit postup do Evropy. 

Entropiq (13-1) opět dominují tuzemskou soutěž a jsou jasnými favority na titul. Stálice týmu Robocop a Denyk předvádí skvělé výkony a tři nové posily v týmu nezaostávají. Spooky v jungli dominuje statistikám, na midu se Manymu daří fantasticky a Strode naplnil očekávání talenta scény. Tým za sezónu zaváhal pouze jednou v zápase s EUS a tuto prohru rychle odčinil. Entropiq dokáží být kreativní, mají skvělé macro v zápasech a individuálně je sestava extrémně nabitá.

Soupeřem jim bude tým GLORE (9-5). První velké úspěchy organizace jsme mohli sledovat minulý rok v druhé lize. GLORE byli schopní hledat kvalitní a talentované hráče, kteří dokázali přejet celé Hitpoint Challengers. Skvělý scouting si celek ponechal. Borec z týmu jako je Unicorns of Love nebo hráč z MSI? Pro GLORE žádný problém. Do ligy se nám tak dostala spousta zajímavých hráčů jako midlaner Envy Carry nebo support Only45.

Jaké jsou predikce našich komentátorů a hráčů?

Mortsche (3:0 pro EIQ)

Entropiq skrz celou základní část ukázali stabilní posun a také disciplinované výkony, nenajdeme u nich velkou slabinu. GLORE měli dobrý start, ale zatím nenaplnili potenciál, který jsem v sestavě viděl. GLORE nemají kde individuálně překonat hráče Entropiq a v sérii doplatí hlavně na horší týmovou souhru. GLORE můžou najít menší výhody v draftu kolem poolu raininga nebo získat pro Envyho nějakou divokou kartu jako třeba jeho Yasuo, ale zbytek stejně hraje pro EIQ – 3:0.

Fortanu (3:0 pro EIQ)

Entropiq v Česku nemají konkurenci, ničí jednoho oponenta za druhým a nic nenasvědčuje tomu, že by měla být naše jednička sesazena z trůnu. Šel bych normálně pro 3:0, ale věřím, že když se Glore pořádně připraví a nebudou sérii brát na lehkou váhu, tak mohou překvapit. Dávám týmu Glore jeden vítězný zápas, sérii si však v mých očích nepohlídají a Entropiq pojedou do Evropy.

Robocop (3:1 pro EIQ)

Hele za mě vyhrajeme sérii 3-1, zítra nemá pršet, takže to bude bot diff. Jokes aside, pokud budeme mít consistent early games, tak si to pojistíme, poslední týden scrimů jsme se v tom celkem zlepšili, takže to snad ukážeme i v sérii proti Glore.

Raining (3:1 pro GLR)

Smarty (3:1 pro EIQ)