10. 10. 2023 Kangae

BDS dominují a míří do Play-In! Kdo jim bude stát v cestě?

Při oznámení Worlds Qualifying Series byli fanoušci západního League of Legends velice natěšeni, jelikož jsme dostali garantovanou (a tenhle rok první) BO5 sérii mezi EU a NA. Mnozí očekávali vyrovnanou sérii, avšak hráči Teamu BDS velmi rychle a přesvědčivě dokázali, že vyrovnané nebude nic. Evropská čtyřka míří do Play-In fáze, kde již čeká zbylých 7 nasazených týmů.

Team BDS v kvalifikační Worlds sérii nedal soupeři jedinou šanci. Do prvního zápasu se Golden Guardians nedokázali ani trochu dostat a kombinace Yone s Taliyah dvojici Gori a River nezafungovala. Evropský celek trestal výborně jednu chybu za druhou a zápas ukončil v čase 20:24 bez jediného zabitého Barona. Druhý zápas nám nabídl velmi zajímavé šampiony. Kalista a Neeko pro dvojici Stixxay a Huhi, River ukázal Bel’Veth a Adam se nebál sáhnout po svém Garenovi s Flashem a Ignitem. Byl to právě Adamův Garen, kterému se v early game úplně nedařilo a protivník Licorice vybudoval velkou výhodu na K’Santem. Bohužel pro GG se nepodařilo aktivovat kombinaci Kalista a Neeko, načež BDS začali výborně hru otáčet a i Adam několikrát potrestal pozici Stixxaye. Třetí zápas byl znovu v režii Evropy. Chytrý draft doplnil skvělý výkon a tentokrát i Adamův Garen zatápěl a se skóre 5/0/3 mířili BDS do Play-In. Za zmínku určitě stojí botlane týmu BDS Crownie (7/1/14), Labrov (1/1/24) a také midař Nuc (11/1/18), kteří nasbírali parádní KDA a v sérii nedělali prakticky žádné velké chyby.

Ve skupině B čeká Team BDS zkouška přes 3 asijské týmy. V prvním kole na ně čeká vietnamská dvojka z VCS – Team Whales. V případě výhry se následně utkají s jedním z dvojice DetonatioN Focus Me (LJL) a CTBC Flying Oyster (PCS). Vítěz obou duelů postupuje do Qualification Matche jako seed 1 a bude čekat na dvojku ze skupina A. Jelikož si BDS hravě poradili s GG a v jejich skupině se nacházejí dva druhé seedy, měla by být Evropa největším favoritem na postup do hlavní části.

Skupina A je o poznání vyrovnanější. PSG Talon by stále měli být favoritem, jelikož na MSI porazili spoluúčastníka skupiny tým LOUD z Brazílie a podlehli až proti GG. Jejich soupeřem do prvního kola budou Movistar R7, kteří si na letošních MSI připsali cenný skalp nad GAM Esports. Právě zmínění GAM doplní druhou část skupiny a utkají se s LOUD. Skupina je tedy velmi zajímavá, jelikož týmy se mezi sebou mezinárodně potkávají velmi často.

Jaké jsou vaše predikce na dva postupující? Těšíte se na legendy svých regionů jako je Robo, Maple, Levi či Yutapon? Přijďte si o tom pokecat do chatu a sledovat začátek Worlds!

Celý Play-In budeme totiž komentovat od 10.-15. Října v 9:00 na https://www.twitch.tv/hitpointcz !