15. 8. 2021 David Vogel

Akademie ING třetí, o titul se utkají největší favorité

Druhá nejvyšší domácí soutěž Hitpoint Challengers míří do finále. Dnes se v něm utkají dva nějvětší favorité na celkové prvenství a nejúspěšnější týmy základní části. Pohár druhé ligy pozvedne Dark Tigers Academy nebo eSuba Academy.

Na třetím místě končí Inside Games Challengers. To je pro tuto akademii obrovským úspěchem, začátek sezóny tak dobrému umístění nenapovídal. Po posledním místě v minulé sezóně je bronzová medaile výrazným posunem. DTG.A ale byli nad jejich síly. I přesto, že byla série poměrně vyrovnaná a ING uzmuli tygrům jednu mapu, do finále zamíří druhý nejúspěšnější tým základní části.

Bilance obou týmů byla v základní části shodně 11-3, vzájemné skóre je ale drtivě ve prospěch eSuby. Akademie modré krve poslala tygry do spodního bracketu již v semifinále drtivou převahou a čistým vítězstvím 3:0. V základní části eSuba Academy také zvítězila v obou střetech, bilance v rámci splitu je tedy ESB.A 5-0 DTG.A. Jak vidí šance obou týmů na zisk trofeje komentátoři?

David „Davkouny“ Vogel – 3:0 eSuba Academy

Oba týmy měly vynikající základní část a tygři se v některých fázích zdáli jako celek, který by teoreticky i mohl potrápit eSubu v bo5. Během vzájemných střetů a především během semifinálové bo5 ale vyšla realita najevo. Akademie nejúspěšnější české organizace je za mě až příliš silným týmem, který by i v Mastercard Hitpoint Masters mohl hrát solidní střed tabulky. Očekávám ve finále jasnou záležitost pro eSuba Academy a budu bedlivě sledovat, kam její hráči nebo celý tým v budoucnu zamíří.

Tomáš „Mortsche“ Anděl – 3:1 eSuba Academy

Finále Challengers podle mě ovládne eSuba, v playoff vypadala o dost přesvědčivěji. Dark Tigers Academy sice ukázala docela slibné věci proti Inside Games Challengers, ale nebude to podle mě ani zdaleka stačit. Očekávám, že eSubě uteče jedna hra podobně jako ve finále Masters, ale pak si to pohlídaji a vesměs odehrají čistou sérii. Dark Tigers Academy budou muset zlepšit svoji early game, jinak je eSuba rozseká.

Filip „Fortanu“ Růžička – 3:O eSuba Academy

Je těžké si představit, že Dark Tigers Academy tuto sérii dokážou ovládnout. S akademií eSuby mají tuto sezónu bilanci 0-5 a po semifinálové těsné sérii úplně nevěřím, že by tygři měli větší šanci než v prvním semifinále. Tipuji vítězství eSuba Academy a to 3:0, stejně jako při posledním střetu.

Jan „Kangae“ Sekanina – 3:0 eSuba Academy

Bohužel nečekám jiný výsledek, než byl v první bo5 sérii. Ačkoliv je moje predikce 3:0 pro eSuba Academy, rád bych viděl Dark Tigers Academy překvapit. Důležitá role a matchup zde bude rozhodně jungle. Pokud se DTG.A dobře připraví a zvládnou obstojně draft, tak věřím, že bychom mohli jít do čtyř nebo pěti her. Pořád se ale jedná o giganta eSubu a proto své 3:0 pro modrou krev měnit nehodlám.

Finále třetí sezóny Hitpoint Challengers pro vás vysíláme dnes od 12:00 na našem Twitch kanálu!