10. 3. 2018 Jiří Johanides

Extrémní hraní na tankodromu v Milovicích probíhalo v zajetí mrazu

PRAHA, 8. března 2018 – Brutálně mrazivý a hodně vyčerpávající. Právě takový byl v pořadí už 7. díl oblíbené herní série ROG Extreme Gaming, který se tentokrát odehrál v třeskutých mrazech milovického tankodromu na korbě vojenské Tatry 813. Bitvě mezi herními týmy „Xnapy“ a „Freeze“ ve hře League of Legends dominovala družina Petra „Xnapyho“ Jiráka, která suverénně ovládla duel výsledkem 3:0. Pořádně do těla ale dostal každý, kdo se zúčastnil – včetně moderátora klání, youtubera MenTa.

Série ROG Extreme Gaming už zažila leccos. Ale hraní při teplotách, které klesaly pod -10 °C, na korbě po tankodromu jedoucího vojenského náklaďáku, v ostrém větru a všudypřítomném prachu? To tu ještě nebylo! „Během kariéry už jsem hrál na spoustě míst a v různých podmínkách. Zkušenost z Milovic ale byla zatím tou nejzajímavější výzvou, kterou jsem podstoupil,“ přiznal otevřeně lídr poražených Aleš „Freeze“ Kněžínek, vůbec první český profesionální hráč League of Legends.

Bitvu o odměnu pro vítěze ve výši 30 tisíc korun (poražení brali polovic) ovlivnilo mrazivé počasí v kombinaci s větrem a prachem. Když se právě nehrálo, utíkali hráči za vydatného klení do vytápěné haly, kde pomalu rozmrzali. S každým dalším odehraným kolem se jejich ochota vylézt zpět na korbu vojenské Tatry 813 a usednout za notebooky limitně blížila nule. „Tělo dostalo zabrat, prsty neskutečně trpěly. Ale za tu srandu to stálo. Co mě vážně překvapilo, byla spolehlivost herních mašin. Šlapaly jako hodinky,“ poznamenal šéf vítězného týmu Petr „Xnapy“ Jirák.

Herní bitva dvou čtyřčlenných týmů, doplněných na jedné straně youtuberem VladaVideos a na straně druhé streamerem Bladem, se odehrála na výkonných noteboocích ASUS ROG G752. Po třech odehraných kolech byly doslova obalené prachem a pískem a na jejich displeje bylo ke konci sotva vidět. Mechanicky se ovšem neobjevil jediný problém. Extrémním milovickým testem odolnosti prošla i sluchátka ROG Strix Fusion 500, myši ROG Gladius II Origin a podložky Strix Edge.

„Všechno muselo být pevně uchyceno ke stolům, vyjmuli jsme z notebooků pevné disky a vše běželo jen na SSD discích. Tatrovka byla během hraní stále v pohybu, zdolávala překážky a na korbě to docela drncalo,“ podotkl zástupce firmy ASUS a jeden z organizátorů Stanislav Tošner, podle kterého bylo extrémně vyřešeno i zapojení routerů, které tvořily pokrytí bezdrátovým internetovým signálem. „Jeden byl nainstalován ve voze, druhý na stromě. A fungovalo to,“ dodal s úsměvem Tošner.

V pořádném zápřahu nakonec nebyly jen oba soupeřící týmy, ale i moderátor akce, populární YouTuber MenT, stejně jako dvojice komentátorů Michal „Bronco“ Šembera a Pavel „Mozilla“ Klaban. „Byla to pořádná divočina, ale každopádně to stálo zato. Přežili jsme to ve zdraví, nikdo se nezranil a nechyběla spousta legrace a zážitků. Milovice si určitě všichni ještě dlouho budeme pamatovat,“ zakončil MenT.

Připomeňte si akci!

Video sestřih
Kompletní záznam streamu z Milovic
Fotogalerie

Co je Extreme Gaming?

První díl ROG Extreme Gaming se uskutečnil na plovoucím pontonu na Vltavě. Poté série zavítala do vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře na mostě SNP v Bratislavě, na vrcholy Sněžky v Krkonoších a Lomnického štítu ve Vysokých Tatrách. Z vrcholů hor jsme pokračovali do slavného polského solného dolu Wieliczka u Krakova. Předposlední díl proběhl na speciální plošině, zavěšené na ramenu jeřábu ve výšce 60 metrů nad Prahou. Organizaci ROG Extreme Gaming zajišťuje společnost ASUS, která dodává veškerou techniku včetně herních notebooků ROG G752. Další info a přehled předchozích dílů najdete na: www.republic-of-gamers.cz.

O společnosti ASUS

ASUS je podle časopisu Fortune jednou z „nejobdivovanějších společností světa“. Dlouhodobě se věnuje vytváření produktů pro inteligentní život dneška i zítřka. Jeho komplexní portfolio zahrnuje produkty Zenbo, ZenFone, ZenBook a celou řadu IT zařízení a komponentů včetně rozšířené (AR) a virtuální reality (VR) či internetu věcí (IoT). Po celém světě zaměstnává ASUS více než 17 000 lidí a přes 5500 expertů v oblasti výzkumu a vývoje. Díky inovacím a kvalitě svých produktů získal ASUS v roce 2017 celkem 4511 ocenění a jeho obrat dosáhl přibližně 13 miliard amerických dolarů.

Jiří Johanides

je zapálen pro elektronický sport od první chvíle, co k němu přičichl. Hitpoint je pro něj coby pro svitavského rodáka rodinou a je připraven mu odevzdat mnohé.

Napsat komentář