Známe vítěze LCS Summer Splitu 2015 EU a NA

Během minulého víkendu se odehrála poslední část prestižní ligy LCS Summer Split 2015, která proběhla v Evropě a Severní Americe. Vyprodané stadiony ve Stockholmu a New Yorku převedly neskutečnou show těch nejlepších regionálních týmů a hlavně velkou bitvu o to nejdůležitější v této sezóně – světový šampionát (Worlds).

11930733_10205912524150635_1416832869_n

Nejdříve se uskutečnily souboje o třetí místo. Celou událost odstartoval evropský duel mezi H2k a Unicorns of Love, který skončil až nečekaně jednostranně. Jednorožci se bohužel po výprasku v semifinále nedokázali vzchopit a svůj poraženecký nádech si přinesli i do boje bronz. Proti H2k toho moc neukázali, ačkoliv je třeba podotknout, že PowerOfEvil hrál parádně, a prohráli poměrně rychle všechny hry. Jejich cesta na Worlds však ani zdaleka nekončí, protože budou hrát ještě dodatečné play-off o třetí slot. Bronzoví H2k si postup zajistili díky vysokému počtu získaných bodů.

Souboj o 3.místo LCS EU Summer Split 2015

Poté následoval zápas Team Liquid a Team Impulse, který byl o něco zajímavější a vyrovnanější. Jenže když v týmu máte Pigleta, a dokážete mu dát dostatečný prostor a ochranu, těžko se prohrává. Korejský maniak potahal svůj tým i tentokrát a díky tomu bude bojovat o třetí postupový slot na Worlds. A je velmi pravděpodobné, že se znovu utká právě s TIP.

Souboj o 3.místo LCS NA Summer Split 2015

Nedělní den byl zasvěcen samotným finálovým matchům obou regionů. Stejně jako v sobotu se začínalo Evropou, a to zápasem Fnatic a Origen. V tomto případě asi nikdo nepochyboval o jasné výhře Fnatic, ale opak byl pravdou. Hráči do té chvíle neporaženého týmu se pořádně zapotili, protože parta okolo xPekeho jim nedala nic zadarmo, a proto musela rozhodovat až poslední pátá hra. Fnatic sice přišli o svoji neporazitelnost, ale o titul už se okrást nenechali, čímž si dvojnásobně pojistili postup na Worlds z prvního místa.

Finále LCS EU Summer Split 2015

Pořádný masakr pak pokračoval i v Americe, kde proti sobě nastoupily komunitou zbožňované týmy CLG a TSM. Z velkých očekávání vyrovnané bitvy však záhy sešlo. CLG totiž své protivníky naprosto převálcovalo a Doublelift se konečně dočkal vytoužené trofeje a také postupu na Worlds z první pozice, druhou zabrali hráči TSM na základě nejvíce získaných bodů.

Finále LCS NA Summer Split 2015

Tohle všechno jsme pro vás celý víkend živě streamovali z našeho Hitpoint TV studia ze Svitav za doprovodu domácích komentátorských hvězd Petra „Xnapy“ Jiráka, Štěpána „Baxtrix“ Buchty a Pavla „Herdyn“ Mikeše. Pokud jste přímý přenos nestihli, podívejte se na záznamy. Stojí to za to!

Play-off LCS EU SUMMER SPLIT 2015

lcs_eu_po

Play-off LCS NA SUMMER SPLIT 2015

lcs_na_po