Známe šampiony letních Hitpoint FINALS 12!

Uplynulý víkend se ve svitavské Fabrice nesl v zelených barvách, neboť v ní probíhala herní show roku – Hitpoint FINALS 12! Stovky fanoušků fandících přímo na místě, další tisíce pak sledovaly souboje na dvoudenním streamu. Jak je již zvykem, k vidění byly zápasy pro 2 nejpopulárnější týmové tituly současnosti, Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends, ve kterých soupeřily nejlepší tuzemské celky.

15235690_10154423781213751_6258852338472936918_o

Hitpoint Masters Season #6 Counter-Strike: Global Offensive

Šestý ročník nejsledovanější FPS hry světa měla již od základní části jediného a jasného favorita. Perfektní split a 14 vyhraných map zajistilo týmu eXtatus jednoznačné prvenství a postup s nejvyšším seedem na offline finále. O to vyrovnanější však byly boje o další postupová místa, hned 3 celky skončily ve skupině se stejným bodovým ziskem a tak skóre ze vzájemných zápasů muselo určovat dvojice pro čtvrtfinále a celkovou podobu pavouka playoff. V přímém souboji o slot na FINALS přejela eSuba Team Global 2:0 a tým eEriness nedovolil odcestovat do Svitav tým Inside Games, když ve vyrovnané sérii bral vítězství 2:1. O víkendu už však k žádnému velkému překvapení nedošlo. V prvním semifinále zužitkovala sestava eSuby, byť oslabená o jednoho hráče, své letité zkušenosti a mladý talentovaný tým Fraternitas poslala pouze do boje o bronz, ačkoliv se hrály 3 mapy. To stejné provedl eXtatus s eEriness, tam však postačily mapy pouze 2. V repríze zimního souboje o 3. místo znovu byli úspěšnější hráči bratrstva, jenž si poradili s eEriness na dvou mapách. O svoji neporazitelnost tým eXtatus přišel až v samotném grandfinále, kde si nechali hráči rudého plamene utéct druhou mapu a tak eSuba překazila sen o perfektní sezoně. Byl to však jediný úspěch modré krve ve finálovém zápase, neboť vítězně ze série odešli právě hráči eXtatusu po výhře 2:1.

Konečné pořadí

  • 1. místo: Slovensko eXtatus – 25 000 Kč
  • 2. místo: Česká republika eSuba – 20 000 Kč
  • 3. místo: Česká republika Fraternitas – 15 000 Kč
  • 4. místo: Česká republika eEriness – 10 000 Kč

ZÁZNAM:


Hitpoint Masters Season #7 League of Legends

I pro tento titul jsme zaznamenali jistou dominanci. První místo v základní části si připsal tým eSuba, který byl pro tento ročník z velké části složen z bývalých mistrů působících ve Fraternitas. Z druhého místa je na FINALS doprovodili Inside Games, byť o konečném pořadí rozhodoval až tiebreaker pro shodu bodů a remízu ve vzájemném utkání. Dvojice pro čtvrtfinále utvořili eXtatus a REViTAL Gaming, kde hráči rudého plamene přejeli svého soupeře 2:0, série mezi Cyber Gaming a Play With Soul byla o poznání vyrovnanější a viděli jsme 3 mapy. Nakonec to byl tým kolem Pavla „Herdyn“ Mikeše, který si vybojoval postup na offline finále a prokletí Cyber Gaming tak nekončí. První semifinále nedopadlo vůbec podle očekávání. Mírně favorizovaný eXtatus totálně vyhořel a podlehl Inside Games 0:2, stejným výsledkem vyřadila i eSuba Play With Soul. Ještě víc nečekaný výsledek se ale zrodil v souboji o bronz. Play With Soul ukázali, že na LAN turnaji už párkrát hráli a poradili si se silnějším eXtatusem 2:0, ti tak mohou tento turnaj považovat za jedno veliké zklamání. Ve finále se eSuba musela hodně snažit, nakonec však trojice hráčů Matúš „Neon“ Jakubčík, Marek „humanoid“ Brázda a David „Jejky“ Jakubec dokončili zlatý hattrick po vítězství 2:1.

Konečné pořadí

  • 1. místo: Česká republika eSuba – 25 000 Kč
  • 2. místo: Česká republika Inside Games – 20 000 Kč
  • 3. místo: Česká republika Play With Soul – 15 000 Kč
  • 4. místo: Česká republika eXtatus – 10 000 Kč

ZÁZNAM: