3. 4. 2022 Marek Krejčík

Třetí liga se vrací, nyní s postupem do Challengers!

„Long have we waited, třetí liga activated!“

Po dlouhé sérii dotazů se nám vrací třetí liga. Nyní však můžeme vítězi nabídnout postup do Relegations do Hitpoint 2. Ligy Challengers!

Rychle k věci – kdy budou kvalifikace?

1. Otevřená kvalifikace – 7.4. – Postupuje 5 týmů – https://bit.ly/3liga1kvalda
2. Otevřená kvalifikace – 9.4. – Postupuje 5 týmů
3. Otevřená kvalifikace – 12.4. – Postupují 4 týmy
Uzavřená kvalifikace – 16.-17.4.7 týmů se kvalifikuje do 3. ligy

Na základě umístění v poslední sezóně 3. ligy dostává tým Mindcat Apex přímý slot a týmy Stopwatch a HEET slot v uzavřené kvalifikaci.

Kdy bude 3. liga probíhat?

První kolo nás bude čekat již 23.4., následně pak každé úterý, čtvrtek a sobotu. Vše pak následně vyvrcholí v playoff v týdnu od 23. do 29.5..

Jakým se bude hrát formátem?

Stejným, jako znáte z Masters a Challengers! Každý s každým tedy odehraje dva BO1 duely a Playoff bude pro první 4 týmy s výhodou pro 2 nejlepší ze základního splitu.

A co komentované vysílání?

Základní část 3. ligy nebude mít oficiální broadcast. Tím se však otevírá možnost těm z vás, kteří jste si chtěli zkusit něco zakomentovat! Budou totiž opět povoleny komunitní streamy, ke kterým před začátkem ligy dodáme i základní grafické podklady. A pokud se mezi vámi najde někdo s hlasovým talentem, je možné, že by se časem mohl posunout i ke komentáři některé z našich hlavních lig.

Má 3. liga nějaká omezení?

Ano. Pravidla 3. ligy jsou odvozeny od hlavních pravidel pro ERL Mastercard Hitpoint Masters. Zde uvádím hlavních pár bodů, které se týkají výlučně 3. ligy.

  1. 3. liga je přístupná primárně hráčům z CZ/SK regionu (bydlícím či majícím občanství České či Slovenské Republiky). EDIT: Pro každý tým je povolen maximálně jeden importovaný hráč ze zemí Evropského Hospodářského Prostoru. Tým však zároveň musí zajistit, že hráč nepotřebuje žádná dodatečná víza pro hraní v naší lize.
  2. Hráči, kteří se v jarní sezóně účastnili Masters nebo Challengers a odehráli více, jak 50% zápasů splitu, se nemohou účastnit 3. ligy. EDIT: Po několika dotazech toto pravidlo rozvolňujeme – za každý tým může nastoupit maximálně jeden hráč, který se na jaře účastnil 2. ligy Challengers. Hráči Mastercard Hitpoint Masters mají účast zakázanou. (Toto pravidlo platí i na ERL ligy v Evropě a jejich přidružené 2. ligy.)
  3. Pro účast ve 3. lize nepotřebujeme IČO organizace (s.r.o., z.s., a.s., k.s., a tak dále), ALE pro postup do Relegations již IČO organizace potřeba je. Pokud tým nebude do 10.6. schopen dodat IČO, případně razítkem schválený souhlas z rejstříkového soudu o vytvoření právnické osoby, propadá slot dalšímu v pořadí.

Čtu správně postup do Relegations? A jak to bude probíhat?

Ano! Vítěz 3. ligy obdrží přímý postup do Relegations, kde se potká s týmy Rulers Esports, eKoVy a vítězem uzavřené kvalifikace. Týmy na druhém a třetím místě ve 3. Lize taktéž obdrží sloty v uzavřené kvalifikaci 4.-5.6.2022. Relegations budou probíhat víkend 11.-12.6.2022 formátem GSL BO5 všechny zápasy a 2 nejlepší týmy postupují do letní Hitpoint 2. Ligy Challengers.

A když budeme chtít zkusit jen open kvalifikaci do Challengers?

1. Otevřená kvalifikace do Hitpoint 2. Ligy Challengers proběhne 26.5.
2. Otevřená kvalifikace – 29.5.
3. Otevřená kvalifikace – 1.6.
Uzavřená kvalifikace – 4.-5.6. 2022

Kdy začíná letní split Mastercard Hitpoint Masters a Challengers?

Mastercard Hitpoint Masters se nám rozjedou 6.6.2022 a budou na vašich obrazovkách zase každé pondělí a čtvrtek s posledním kolem 21.7.. O konkrétních datech playoff, stejně jako o offline finále 🤫 budeme ještě informovat.

Hitpoint Challengers začnou 26.6. a budou se hrát každou neděli s jedním superweekem 9. a 10.7..

 

* Organizátor si vyhrazuje právo termíny změnit z produkčních důvodů.