2. ročník ASUS Národních lig

Koncem června se v Brně před zraky více než stovky diváků uskutečnilo velké finále premiérové sezóny ASUS Národních lig ve StarCraft 2 a Quake Live. Tato nově vzniklá a nejlépe dotovaná česká profesionání  soutěž v elektronickém sportu sklidila velký úspěch a dokázala přilákat pozornost celostátních médií. V období letní přestávky jsme proto s našimi partnery intenzivně připravovali a plánovali její další pokračování, které by mělo nabídnout ještě lepší zpracování a podívanou. S velkou radostí vám tak dnes mohu oficiálně oznámit, že ve spolupráci se společností ASUS a organizací ESL spouštíme 2. ročník Národních lig s dotací úžasných 80 000 Kč!

ASUS Národní ligy v PC hrách

2. ročník ASUS Národních lig

Oproti loňské sezóně došlo k zásadní změně herního formátu. Kvalifikace se odehraje ve dvou kolech a může se do ní opět přihlásit každý hráč StarCraft 2 nebo Quake Live, který má platný herní účet na portálu ESL. Hlavní podmínkou účasti  je schopnost dostavit se v případě postupu v daných termínech osobně do svitavského Hitpoint TV studia a na finále do Brna. První kolo bude mít formu jednodenního turnaje, ze kterého postoupí 4 nejlepší hráči přímo do základní části a další 4 do 2. kola. V něm se potom objeví také 4 hráči, kteří v předchozím ročníku obsadili 9-12. místo.


Vítězové 1. sezóny Jan „Rikytan“ Kusák a Kryštof „Krysa“ Černý

Základní část se potom bude skládat pouze z jednoho hlavního turnaje pro 16 hráčů, kteří budou rozděleni do 4 skupin. Přímou pozvánku do základní části obdrží nejlepších 8 hráčů z minulé sezóny, kteří budou zároveň nasazeni do skupin. Play off se odehraje ve svitavském Hitpoint TV studiu a postoupí do něj nejlepší 2. hráči z každé skupiny. Finále a slavnostní zakončení sezóny se poté uskuteční v brněnském sále Břetislava Bakaly.

Ceny

Každého hráče i fanouška určitě zajímá, jaké výhry nabídne 2. ročník. V úvodu jsme oznámili, že dotace bude dosahovat díky podpoře společnosti ASUS parádních 80 000 Kč, ale nezmínili jsme se, o jaké konkrétní ceny půjde. Vymysleli jsme si pro vás pro tento případ malou hru.


1. místo: ASUS G74SX


2. místo: ASUS EAH6970 DCII

3. místo: ASUS EAH6950 DCII

Ceny budeme postupně odhalovat, podle toho, jak bude růst počet FACEBOOK LIKU pro tento článek. Můžu vám zatím říct, že to bude bomba! Zároveň nám tím můžete pomoci zpropagovat start další sezóny a ukázat našim partnerům, že se na ní těšíte stejně tak jako my!

Harmonogram

1.10. –  1. kolo KVALIFIKACE
2.10. –  1. kolo KVALIFIKACE

4.10. –  2. kolo KVALIFIKACE
5.10. –  2. kolo KVALIFIKACE

16.10. až 3.11. – ZÁKLADNÍ SKUPINY

12.11. Quake Live /13.11. StarCraft 2 – PLAY OFF RO8 SVITAVY
20.11. – PLAY OFF RO4 SVITAVY

10.12. – ASUS FINALS BRNO

ASUS Národní StarCraft II liga

ASUS NSL

Maplist: Metalopolis, Shakuras Plateau, Shattered Temple, Xel’Naga Caverns, Typhon Peaks, Crevasse, Dual Sight

STARCRAFT II PŘIHLÁŠKA

Pozvaní hráči: Rikytan, PredY, DeViL, Nihil, Streetwalker, Steve, Thebis, Byakuya
Hráči pozvaní do 2. kola kvalifikace:h34d_hUnT3R, Harpner, Lopata, w0nder

ASUS Národní Quake Live Liga

ASUS NQL

Maplist: Furious Heights, Lost World, Blood Run, Aerowalk, Toxicity, Hektikk, Dismemberment

QUAKE LIVE PŘIHLÁŠKA

Pozvaní hráči: Krysa, forst3n, Mzik, RijoVec, Fragma, dloob, debtorr, Needy
Hráči pozvaní do 2. kola kvalifikace: Kyng, TykE, flatecek, blackf1re

ESL tutoriál

Pojďme u nás společně ukázat sílu elektronického sportu!