23. 7. 2021 David Vogel

Šok na úvod playoff! BRUTE zaskočili favorita

Už samotný postup BRUTE do vyřazovací fáze byl brán jako překvapení. Vždyť by se před sezónou mnozí experti i fanoušci shodli, že bude sestava kolem junglera Martina „Petipino“ Majera tvrdě bojovat na samém spodu tabulky a cokoliv víc, než poslední místo, bude úspěchem. Tým se ale v důležité momenty dokázal semknout a nechal v základní části Dark Tigers i Inaequalis za sebou. Vikingové už ale měli být skutečně nad jejich síly, vždyť je v základní části v obou případech porazili, navíc v druhé polovině skupinové fáze vyhráli pět zápasů ze sedmi, připsali si v letním splitu skalp eSuby i SINNERS. Do první BO5 playoff ale týmy šly s čistým štítem a opět se ukázala krása League of Legends a dlouhých bitev na více vítězných zápasů, které jsou odlišnou disciplínou.

Roli totiž významně hraje vstup do série a momentum, které tým dokáže nabrat po první výhře. A BRUTE do série vstoupili skutečně náramně. Daniel „Promise“ Kovařík šel opět do Twitche, tentokrát v kombinaci s Lulu a byl nezastavitelný. Petipino hrál svého Hecarima fantasticky a posouval tým mílovými kroky vpřed, hru ukončil se skóre 6/0/6. Zajímavou variantou byl i toplane pick Mordekaisera. Za 33 minut bylo hotovo a BRUTE se ujali překvapivého vedení.

K tomu ovšem v BO5 sérií často dochází, slabší tým dokáže zaskočit favorita netradiční kompozicí či výborným vstupem, poté ale přijde adaptace a otočení série. BRUTE však nezpomalili, právě naopak. K vítězství jim ve druhé hře stačil jen půlhodinka. Skvělé rotace, výborný Petipino a na Fioře zářící David „Haklbery“ Hakl přinesli BRUTE šokující tři mečboly. Záchrana série ze stavu 0:2 je velkou vzácností, historie však zná takové případy. Vikingové již nesměli zaváhat.

To by ale BRUTE museli znervóznět a nechat Vikingekrig dostatek prostoru pro zlepšení. Třetí hra však byla tou nejrychlejší a nejpřesvědčivější v sérii. Opět skvělý Promise, podpořený double support kompozicí s Karmou v rukou Jakuba „Strange“ Vašiny a Taricem pilotovaným Alexem „Munet“ Míkou, s Xayah rozstřílel naděje Vikingů na postup do Evropy.

BRUTE se v prvním duelu vyřazovací části povedlo eliminovat vítěze ceny pro MVP základní části Adama „Jackisek“ Jeřábka, naladit individuální i týmovou formu a stupňovat tempo během série. Jednoznačně a zaslouženě postupují do dalšího kola playoff, kde je bude čekat neúspěšný celek z duelu eSuba – Dynamo Eclot. Tento zápas, stejně jako BO5 sérii SINNERS – Inside Games, nabídneme v neděli 25.7. na našem twitch kanálu!

Popis není dostupný.