30. 7. 2021 David Vogel

Skončila základní část Challengers, kdo vybojoval playoff?

Letní split druhé nejvyšší tuzemské soutěže v League of Legends jde do vyřazovací fáze. Situace byla až do posledního kola nesmírně zamotaná, připomenout si podobu postupové matematiky před 14. kolem můžete v tomto článku. Závěrečná porce zápasů posunula do playoff finální šestici týmů.

Z prvního místa postoupila eSuba Academy, která sice měla shodné skóre s akademkou Dark Tigers, v obou střetech si ale s tygry poradila a na první místo ji posunuly lepší vzájemné zápasy. V posledním kole si eSuba.A poradila s Gaming Team Kravaře, kteří potřebovali zvítězit nebo doufat ve vítězství Dynamo Eclot Academy nad BRUTE Academy. Nic z toho se ovšem nestalo a ambiciózní organizace po dvou čtvrtých místech v předchozích ročnících tentokrát neprošla do playoff. Stejný osud potkal i DNE.A.

Radovala se především BRUTE Academy, která se v soutěži dlouho držela na spodních příčkách tabulky, poslední dvě kola ale dvakrát zvítězila a postupuje dál. Velkým zklamáním byla v posledních kolech forma Esport Academy. Tento tým v polovině soutěže vedl, do playoff ale vstoupí se smutnou sérií sedmi porážek, včetně tiebrakerové prohry s Inside Games Challengers. Akademie ING zvítězila v obou tiebrakerech a do vyřazovací fáze jde z výhodnějšího čtvrtého místa. Na třetí místo se vyškrábal Team Universe. Ačkoliv to letos ze začátku soutěže vypadalo výrazně hůř než v minulé sezóně, ze startu 2-5 se ale tým dostal na konečnou vyrovnanou bilanci 7-7 a třetí místo je pro tým bezpochyby úspěchem.

Popis není dostupný.

Playoff zahájí vyřazovacím duelem už v sobotu 30.7. od 12:00 BRUTE Academy proti Esport Academy. Utkání nezapomeňte sledovat na našem twitch kanále!