Shrnutí Hitpoint LoL Masters #10!

Online část letního splitu československé ERL je u konce, za 2 týdny uvítáme čtveřici nejlepších týmů ve Svitavách, aby bojovala o místo ve skupině na European Masters a také o titul šampiona Hitpoint LEGENDS #2! Pojďme si projet celou sezonu a připomenout si, jak se finální pořadí rýsovalo.

Majestic Lions

Místo: #1
Série: 4-1
Hry: 8:3 (+5)

Asi největším překvapením sezony bude vítězství v základní části pro Majestic Lions. Po prvotním mírném škobrtnutí proti eXtatusu předváděli hráči tohoto celku skvělé výkony a jako jeden stroj šli za prvenstvím. Nutno dodat, že mohli bojovat o perfektní skóre 5-0 na série, kdyby v posledním zápase proti eSubě nemuseli hrát se 2 náhradníky oproti základní sestavě. Tak či onak první před týmem modré hvězdy skončili ML díky lepšímu skóre na hry, neboť na vzájemný zápas by jinak postoupila právě eSuba z prvního místa. Největšími tahouny byli především Václav „Cpt Lipánek“ Maxa a Samuel „MakeItBetter“ Polakovic, tedy jungle-mid tandem, jenž často končili s vysokým KDA a v čistých 2v2 obehrávali kohokoliv, kdo se jim postavil. Za zmínku ale též stojí návrat supporta Ondřeje „MjrDee“ Hrnečka, jenž znovu dal vzpomenout svému jedinečnému agresivnímu playmake stylu a dotáhl tým k prvenství ve skupině.

Zápasy Hitpoint Masters #10:

2-1
2-0
2-0
2-0
0-2

eSuba

Místo: #2
Série: 4-1
Hry: 8:4 (+4)

Jen málokdo mohl čekat, že eSuba nebude pokračovat ve své nadvládě a bude to pro ni komplikovanější sezona. Individuální kvalita však ale ne vždy stačila a nečekaná prohra z úvodu proti Inside Games nakonec stála eSubu první místo. Na LEGENDS tak budou muset v semifinále čelit zkušeným hráčům z Furca, což asi není ideální scénář, který si představovali, nicméně tým v tomto složení by měl podle papírových předpokladů porazit všechny ostatní. Především po příchodu Jiřího „Sawyor“ Libánského se hra obhájce titulu rapidně zlepšila a zpřesnila, což napravilo pošramocenou pověst a eSuba od druhé hry své druhé série proti Dark Tigers neztratila po vzoru jara žádnou další hru až po zbytek základní části. Přes ne úplně podle představ povedenou skupinu však zůstává eSuba hlavním favoritem na celkové prvenství.

Zápasy Hitpoint Masters #10:

0-2
2-1
2-1
2-0
2-0

Furca

Místo: #3
Série: 3-2
Hry: 6:5 (+1)

Furca se díky svému lineupu zprvu zdál jako rovnocenný oponent eSubě, který by mohl jejich dominanci mírně ohrozit. Přeci jen ve svých řadách mají 3 bývalé hráče eSuby, za níž vyhráli nejeden titul na tuzemské scéně. Bohužel pro ně ale po úvodu přišla nemilá zpráva v podobě odchodu support hráče Václava „Vasked“ Bendy a na jeho místo tak musel zaskočit primárně jungler David „Jejky“ Jakubec, jenž se této role zhostil poměrně solidně, nicméně bylo to oslabení. Ne, že by to bylo vinou zmiňovaného veterána, avšak Furca na to často trpěla a i přes kvalitní výkony Michala „odstraňovač“ Duchoně na toplane, byť kolikrát až přehnaně agresivní, to stačilo pouze na třetí místo. K tomu všemu semifinálový matchup na Hitpoint LEGENDS bude právě proti eSubě, ovšem času na přípravu bude dosti a můžeme očekávat velký zápas.

Zápasy Hitpoint Masters #10:

2-1
0-2
2-0
2-0
0-2

Inside Games

Místo: #4
Série: 2-3
Hry: -1

Bylo co napravovat po zpackané jarní sezoně v táboře Inside Games. Samotný začátek nebyl z těch nejlepších, když při premiéře narazili na rozjeté Majestic Lions a neuhráli ani hru. Otočení výkonu o 180° však přišlo ještě ve stejný den, když šokovali vítězstvím nad eSubou, o což se postaral hlavně jungler David „Daweee“ Násada. Velká očekávání měla spousta lidí hlavně od obou sololanerů, ovšem ti zatím svůj potenciál naplno neprokázali. Zda si to nejlepší šetří na offline finále, to se dozvíme již za 2 týdny, ale postup sám o sobě je pro IG úspěchem, už jen kvůli udržení slotu pro nadcházející sezonu. Škoda jen toho nepovedeného závěru sezony, ale hráči už podobné chyby jistě opakovat nebudou.

Zápasy Hitpoint Masters #10:

0-2
2-0
2-0
0-2
1-2

Dark Tigers

Místo: #5
Série: 2-3
Hry: -2

Velice těsně, avšak přeci jen mimo postupové pozice skončila základní část pro Dark Tigers, jarního semifinalistu. Obměněná sestava až na supporta Dominika „Ovčák“ Šilhánka nedokázala navázat na poměrně solidní výkony a i přes slibné série s eSubou a Furcou nakonec byla pro temné tygry až moc velká ztráta na hry oproti Inside Games, že ani vítězství nad čtvrtým celkem v posledním zápase sezony nestačilo na postup. S velkým zlepšením junglera Sebastiana „Kocourek“ Vrzáka a obstojnou nováčkovskou sezonou marksmana Daniela „Dany“ Nováka to vypadalo na slušně se vyvíjející sestavu, avšak po nepostupu na Hitpoint LEGENDS byl oznámen rozpad a co bude s Dark Tigers dále, nikdo pro tuto chvíli netuší.

Zápasy Hitpoint Masters #10:

1-2
0-2
1-2
2-1
2-1

eXtatus

Místo: #6
Série: 0-5
Hry: -7

Tým rudého plamene bohužel pro ně dostál očekáváním před sezonou. Z druhého nejlepšího celku naší scény toho moc nezbylo, přesněji řečeno vůbec nic. Na poslední chvíli slepená sestava z 3 ex-Dark Tigers hráčů, nového a nezkušeného marksmana doplněného o ne zrovna nejlépe hrajícího supporta, na kterém však byla spousta zodpovědnosti, se nezmohla na jedinou vítěznou sérii. Přesto tu však byly světlé chvíle pro eXtatus, často z rukou Ondreje „Wondro“ Kendy na toplane, jenž se mohl rovnat každému soupeři a častokrát vycházel z duelů vítězně. Uhrané hry proti eSubě i Majestic Lions vypadaly nadějně, ovšem proti slabším soupeřům nedokázali na tyto výsledky navázat a poprvé od šesté sezony se eXtatus nepodívá na offline finále.

Zápasy Hitpoint Masters #10:

1-2
1-2
0-2
1-2
0-2