Shrnutí Hitpoint LEGENDS #2

Celá letní sezona Hitpoint Masters #10 je za námi a my opět byli svědky velkolepého finále ve svitavské Fabrice. Na vlastní oči jsme mohli sledovat tři BO5 duely, které rozhodli o našem reprezentantu československého regionu v nadcházejících European Masters mezi dalšími špičkovými non-LCS evropskými celky. Znovu si pojďme projít nedělní den a zápas po zápase si připomenout příběh letního finále.

Semifinále: Majestic Lions 2:3 Inside Games


ZÁZNAM – GAME 1
ZÁZNAM – GAME 2
ZÁZNAM – GAME 3
ZÁZNAM – GAME 4
ZÁZNAM – GAME 5

Souboj, který mnozí viděli naprosto jednoznačně se nakonec stal až téměř historickým. Je to teprve druhá sezona, kdy na offline finále hrajeme systémem BO5, i tak jsme nikdy u nás nezaznamenali něco, čemu se ve světě říká „reverse sweep“. Favoritem série byl nejvýše postavený celek a vítěz základní části. Taženi především mid-jungle tandemem se Majestic Lions tvrdě připravovali a od první hry to s nimi nevypadalo vůbec zle. Naopak nováčci na offline finále za tým Inside Games nestíhali tempo svého soupeře a při stavu 2:0 pro ML už to vše vypadlo rozhodnuté. V tu chvíli se ale Inside Games hecnuli, začali hrát silné a jednoduché engage kompozice, které začaly slavit úspěch. Především výkony mladého Jana „Dread“ Hrbáče, jenž v duelu midlanerů strčil kolikrát do kapsy zkušenějšího Samuela „MakeItBetter“ Polakoviče. Inside Games z dvoubodového deficitu dokázali vykutat vítězství 3:2, otočili celou sérii a zapsali se tak do historie domácího League of Legends.


MATCH HISTORY – GAME 1
MATCH HISTORY – GAME 2
MATCH HISTORY – GAME 3
MATCH HISTORY – GAME 4
MATCH HISTORY – GAME 5

Semifinále: eSuba 3:1 Furca


ZÁZNAM – GAME 1
ZÁZNAM – GAME 2
ZÁZNAM – GAME 3
ZÁZNAM – GAME 4

Tři bývalí členové se postavili mateřské organizaci. Michal „odstraňovač“ Duchoň, Václav „WorstADC“ Šrajer a David „Jejky“ Jakubec byli vnímáni jako tahouni, kteří mohou dostat eSubu z jejího dlouhodobě udržovaného trůnu. Semifinále s pořadovým číslem dva však začalo podle předpokladů – vyrovnaná hra, jenž skončila vítězstvím modré krve především díky lépe zvládnuté makrostrategii. Tak či onak Furca byli dostatečně individuálně silným týmem a odpověděli hned v další hře silnou teamfight kompozicí postavenou hlavně kolem toplane a midlane. V dalších hrách jsme mohli sledovat podobný průběh, ovšem nadstandardní výkony zkušeného Tomáše „Nardeus“ Maršálka nedaly soupeři moc šancí. Byla to tedy eSuba, jenž si pohlídala hru třetí a čtvrtou a po výhře 3:1 dokráčela do dalšího finále.


MATCH HISTORY – GAME 1
MATCH HISTORY – GAME 2
MATCH HISTORY – GAME 3
MATCH HISTORY – GAME 4

Finále: eSuba 3:0 Inside Games


ZÁZNAM – GAME 1
ZÁZNAM – GAME 2
ZÁZNAM – GAME 3

Finále nepřineslo očekávanou řežbu mezi favoritem a nadějí v podobě Inside Games na zničení monopolu, který tu eSuba má již několik sezon za sebou. V první hře ještě IG dokázali dostatečně vzdorovat, ovšem poté už síly jen a jen ubývaly a znovu se prokázala větší zkušenost, dravost po úspěchu a individuální kvalita rozprostřená do celé sestavy modré hvězdy. Naprosto zaslouženě eSuba opanovala finále, kdy v poslední hře to byla one man show v podání Jiřího „Sawyor“ Libánského a jeho Gragase, jenž nepustil svého soka v jungli téměř k ničemu. Čistá výhra 3:0 znamená pro eSubu čtvrtý titul za sebou, celkově poté již sedmý a stejně jako na jaře to budou hráči pod vedením Tomáše „Nightshare“ Kněžínka, kteří nás budou reprezentovat v letním splitu European Masters. Gratulujeme k vítězství a přejeme mnoho štěstí do bojů v Evropě!


MATCH HISTORY – GAME 1
MATCH HISTORY – GAME 2
MATCH HISTORY – GAME 3

VÍCE O LETNÍM SPLITU EUROPEAN MASTERS ZDE