6. 2. 2018 Jiří Johanides

PŘICHÁZÍ HITPOINT MASTERS 9 ANEB CZ/SK ERL!

Hitpoint Masters začíná !

Není to ani 2 měsíce od korunovace posledního krále národní ligy pro League of Legends. S příchodem European Regional League (dále jen ERL) je třeba započíst novou kapitolu a to hned ze začátku roku. Tímto je nám tedy neuvěřitelnou ctí Vám oznámit, že národní liga pro League of Legends bude začínat 20.2. 2018 na twitch kanále twitch.tv/hitpointcz.
Liga prošla řadou změn, které jsou uzpůsobeny speciálně pro formát evropské kvalifikace. Změny jsou pro nás zkouškou jiného modelu, proto není garantované, že liga bude vypadat stejně i v následujícím splitu.

V první řadě, jsme hledali způsob jak divákům nabídnout větší zážitek a atraktivnější souboje každý hrací den. Věříme, že tím správným krokem bude omezit počet týmů na 6, z původních 8. O tomto rozhodovala především současná situace na herní scéně, v minulosti se nám často stávalo, že týmy ze spodní částí tabulky nejsou schopny se rovnat s ostatními a bodová propast mezi nimi byla naprosto enormní. Jsme přesvědčeni, že díky tomuto rozhodnutí bude větší zábava sledovat Hitpoint Masters každý den, jelikož souboje budou těsnější a napínavější.
Omezení počtu týmů má samozřejmě za následek i menší počet zápasů, v případě držení stejného formátu. Jelikož Vás však nechceme připravit o hodiny sledování, rozhodli jsme se mírně pozměnit i formát, který věříme, že bude více kompetitivní a pro diváka atraktivnější na sledování. Pro nás klasický formát BO2 bude změněn za tradičnější BO3. Diváci se tedy mohou těšit na jednu BO3 za den, pouze mezi těmi opravdu nejlepšími u nás.

Menší počet týmů eskaluje i v menší počet pozvaných týmů do ligy, díky výsledkům v poslední sezóně. V lize má své místo již zajištěné eSuba, Inside Games a také eXtatus. Tedy medailové příčky na posledních Hitpoint FINALS. Z oznámených kvalifikací se do ligy přidá trojice týmů, kteří si musí probojovat své místo v ERL na bojišti Summoner’s Riftu. Kvalifikace a jejich průběh můžete sledovat zde (https://www.hitpoint.cz/kvalifikace-do-hitpoint-masters-9-cz-sk-erl/)
Kvalifikované týmy mají pouze jednu, jedinou podmínku. 60% týmu musí zůstat stejný. Znamená to tedy, že slot pro vstup do ligy se váže na 3/5 hráčů v týmů, kteří tím pádem musí splňovat podmínky pravidel ERL, které lze nalézt níže.

CZ/SK ERL 2018 RULEBOOK:

ERL 2018 RULEBOOK

Bude ještě mnoho času a prostoru diskutovat o změnách a formátech, doufáme, že nám tato liga poskytne dostatečný počet podkladů a zpětné vazby.

Jiří Johanides

je zapálen pro elektronický sport od první chvíle, co k němu přičichl. Hitpoint je pro něj coby pro svitavského rodáka rodinou a je připraven mu odevzdat mnohé.

Napsat komentář