Preview playoff ESL One Cologne 2019!

Závěrečná bitva prestižního turnaje ESL One Cologne 2019 o slavný pohár se blíží ke svému konci. Od pátku do neděle budeme moci sledovat nejnapínavější souboje. Otázkou je, dokáže Team Liquid opravdu dotáhnout takto rychle vysněný INTEL Grand Slam? Najdou Astralis ztracené sebevědomí a dokáží se vrátit na vrchol? A co Natus Vincere, kteří obhajují titul z minulého roku?

Info o playoff

Počet týmů: 6
Formát: Single-elimination BO3
Lokace: Spodek Arena, Katovice, Polsko
Prizepool: 300 000 USD ( 125 000 USD pro vítěze)
Kvalifikované týmy: Liquid, Astralis, NRG, Vitality, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas

Preview od Jaroslav „SANk1“ Chlumský na webu Chance!

Rok se s rokem sešel a celý eSportový svět upřel svůj zrak opět do německé katedrály našeho sportu, Lanxess Arény, která už po páté otevřela své brány smetánce Counter-Strikového světa. Šestnáct týmů napříč čtyřmi kontinenty od úterý svádí nelítostné boje v základních skupinách, aby si zajistila vstupenku na jednu z nejprestižnějších akcí letošního roku. A to nepřeháníme. Hned po světovém šampionátu (čti Major) nebo IEM Katowice v Polsku se skutečně jedná o akci, kde si chce zahrát každý, kdo tráví svoje nejlepší roky života lítáním po herním serveru. Pódium, které pro většinu z učinkujících znamená celý svět nabídne již dnes odpoledne dvojici „Best-of-Three“ čtvrtfinálových duelů a my se tím dostaneme zase o kousek blíž k odpovědi na otázku, tak koho vyhlásí celá aréna s potleskem ve stoje letos? Ale to předbíhám, hezky pěkne krok po kroku, zápas po zápase, oukej?!

NRG Esports vs Vitality

V prvním utkání se mezi sebe postaví 2. nejlepší celek ze Severní Ameriky, který spoluvlastní basketbalový veterán a bývalá hvězda NBA Shaquille O’Neal, tým NRG Esport proti francouzské vlajkové lodi, týmu Vitality. Severoameričané prošli změnou vedení, kdy se po dvou letech rozloučil s týmem kapitán a in-game leader Damian „daps“ Steele, kterého nahradil Peter „stanislaw“ Jarguz, který přichází z konkurečních compLexity. Z racionálního pohledu by to měla být změna k lepšímu, neboť Peter disponuje větší individuální palební silou, která by v kombinaci s „heavy“ utočníky jako je Vincent „Brehze“ Cayonte a Tsvetelin „CeRq“ Dimitrov měla tvořit strach beroucí sestavu, predevším za defenzívu. Je tady ale jedno velké ALE! A to ale se jmenuje Mathieu „ZywOo“ Herbaut. Osmnáctiletý super talent z Francie je aktuálně skloňován víc, než Andrej Babiš v Bruselu. Takže žádné SORRYJAKO, tohle je realita, kterou Američané nemohou ignorovat. I sám král s1mple ve včerejším rozhovoru přiznal, že Mathieu je aktuálně nejbliž k tomu, aby ho sesadil z pomyslného trůnu. A když tohle řekne s1mple, tak to už je vážně co říct. Bude to bitva na život a smrt, která vypukne od 15:00 našeho času, takže žádný koupačky, ikdyž je venku hezky. Doma budeš a pěkně fandit!

Natus Vincere vs NiP

Čtvrtfinálový cirkus poté uzavře duel mezi Rusko-Ukrajinskými Natus Vincere proti legendám ze Švédska, klukům co mají rádi pyžama, Ninjas in Pyjamas. Možná název trošku zmátne, ale tohle nebude žádná uspávačka, jasný?! Pěkně do plnejch jak jsme v dospělém „kántr-strajku“ zvyklí. Vždyt na serveru bude běhat nejlepší hráč roku 2018 Aleksandr „s1mple“ Kostyliev a proti němu sám praotec Švéd Patrik „f0rest“ Lindberg, co by si chtěl víc? O to zajimavější podívaná by to měla být, když pro oba tábory je to úplně první velký turnaj, kde přijeli s novou posilou na soupisce. Na CIS listině přibyl mladičký, komunitou milovaný Kirill „Boombl4“ Mikhailov, který kývl na nabídku, která se prostě neodmítá. A asi mu to nikdo nemáme za zlé. Maximálně USP král z dob CS 1.6, Ioann „Edward“ Sukhariev, pro kterého byl tým Na’Vi nejenom domovem, ale i srdcovou záležizostí, kterou pomohl spoluzaložit. Ale to už je teď minulost. Tak zase zpátky do přítomnosti. Na opečné straně se s týmem NiP rozloučil Dennis „dennis“ Edman a do týmu vplouvá nová mladá krev v podobě Nicolas Gonzalez „Plopski“ Zamora, který se upřímně řečeno zatím otrkává se světovou špičkou. Já vím, já vím všechno potřebuje čas, tak ho Plopskimu neberme a raději sledujme co se v 18:50 stane na herním serveru. Za sebe dávám jednoho „Palackého“ na NiP, ať to má trošku „grády“. A co ty, tipneš si taky vítěze?

Vsaďte si u našeho partnera Chance!

Harmonogram playoff ESL One Cologne 2019

Pátek, 5. 7. 2019 ČTVRTFINÁLE
15:00 NRG vs Vitality – BO3 (ANALÝZA ZÁPASU CHANCE)
18:50 Natus Vincere vs Ninjas in Pyjamas – BO3

Sobota, 6. 7. 2019 SEMIFINÁLE
15:00 Semifinále #1 – BO3
18:50 Semifinále #2 – BO3

Neděle, 7.7. 2019 GRANDFINÁLE

16:00 GRANDFINÁLE – BO5