Preview ESL One New York 2018!

Je zde další turnaj nejen z řady ESL One, ale také další turnaj ze série Intel Grand Slam Season 1! Pojďme se nyní podívat na důležité informace a jednotlivé aktéry.

Info o turnaji

Počet týmů: 8
Lokace: City of New York, New York, Spojené státy americké
Prizepool: $250,000
Pozvané týmy: G2 Esports, Fnatic, mousesports, Team Liquid, FaZe Clan, Natus Vincere
Kvalifikované týmy: Gambit Esports (EU), NRG eSports (NA)

Harmonogram turnaje

DEN #1 – středa, 26.9.
17:00 – Úvodní duel skupiny A: Natus Vincere 1:2 Gambit Esports (BO3)
17:00 – Úvodní duel skupiny A: Fnatic 1:2 mousesports (BO3)
20:50 – Úvodní duel skupiny B: FaZe Clan 1:2 G2 Esports (BO3)
20:50 – Úvodní duel skupiny B: NRG eSports 1:2 Team Liquid (BO3)
00:40 – Eliminační duel skupiny A: Natus Vincere 2:0 Fnatic (BO3)

DEN #2 – čtvrtek, 27.9.
17:00 – Eliminační duel skupiny B: FaZe Clan 0:2 NRG eSports (BO3)
20:30 – Duel vítězů skupiny A: Gambit Esports 1:2 mousesports (BO3)
00:00 – Duel vítězů skupiny B: G2 Esports 0:2 Team Liquid (BO3)

DEN #3 – pátek 28.9.
17:00 – Rozhodující duel skupiny A: Gambit Esports 2:0 Natus Vincere (BO3)
20:30 – Rozhodující duel skupiny B: G2 Esports 0:2 NRG eSports (BO3)

DEN #4 – sobota, 29.9.
19:00 – Semifinále #1: mousesports 2:0 NRG eSports (BO3)
22:50 – Semifinále #2: Team Liquid 2:0 Gambit Esports (BO3)

DEN #5 – neděle, 30.9.
19:00 – Grandfinále: mousesports vs Team Liquid (BO5)

KOMPLETNÍ PREVIEW OD BANANIDESE NA WEBU CHANCE ZDE!

Preview finále

Chance


Díky našemu partneru Chance si maté možnost zpříjemnit si sledování ESL One New York 2018 a zaregistrovat se pro získání bonusu 200 Kč zdarma skrze náš REGISTRAČNÍ ODKAZ!

Jiří „Bananides“ Johanides

„Obávám se, že mousesports tady budou mít více než složitou úlohu. Včera jsme mohli vidět, jak dominantního výkonu jsou Team Liquid schopní, za celý turnaj navíc domácí favorit ztratil jen jednu jedinou mapu, a to navíc v prodloužení 17:19. Pokud se však v úvodu zápasu opět chytí Miikka „suNny“ Kemppi, pak tu vidím naději pro mousesports, jenž stále mohou spoléhat i na silný double-awp setup.“

Tip na vítěze:
mousesports vs TEAM LIQUID

Shnrutí semifinále

Mousesports se ukázali ve skvělém světle, především pak na první mapě Miikka „suNny“ Kemppi, na Nuke poté trápil domácí tým hlavně Chris „chrisJ“ de Jong a za stavu 2:0 se tak museli NRG eSports rozloučit se svým snem o finálové účasti. Gambit Esports na druhou stranu ukázali, že před davem, který hnal Team Liquid po vyřazení NRG značně kupředu, měli obrovský problém navázat na výkony ze skupiny. Skvělé výkony zaznamenal Nick „nitr0“ Cannella a Liquid v celé sérii ztratili pouze 9 kol.

Preview semifinále

Tipy na semifinále

V prvním semifinále na sebe narazí dva velice vyrovnané celky, podle našeho týmu expertů by si vítězství však měli odnést domácí NRG eSports a vyřadit tak mousesports z turnaje.

Jiří „Bananides“ Johanides

„Dnešní semifinále by se měla výrazně lišit. Zatímco v prvním zápase by to mělo být na ostří nože a vyrovnané do poslední chvíle, od Liquid tu čekám rychlé a hladké vítězství. Největším highlightem prvního zápasu bude sniper matchup mezi Oskarem a CerQem.“

Tipy na vítěze:
mousesports vs NRG ESPORTS
TEAM LIQUID vs Gambit Esports

Shrnutí 3. dne

Oba rozhodující duely skončily již po dvou mapách a v obou dokázaly zvítězit celky, které chyběly na FACEIT Majoru. Gambit Esports zopakovali prvotní vítězství v regionálním derby proti Natus Vincere, zatímco G2 Esports nedokázali ukončit první mapu vítězně a NRG taktéž bez ztráty kytičky získali decider skupiny a postup do semifinále pro sebe.

Preview 3. dne

Tipy na třetí den skupin

Dnes uvidíme dva zápasy, ve kterých se rozdají dvě místa v semifinále. Naši experti se podívali v analýzách na webu Chance podívali podrobně na duel mezi G2 Esports a NRG eSports, kde favorizují domácí tým.

Jiří „Bananides“ Johanides

„Po včerejším zápase se nemohu dočkat, co nám dnes NRG předvedou a trochu se o francouzské G2 bojím. Na druhou stranu čeká nás i repete úvodního zápasu skupiny A a další derby týmů z regionu CIS, kdy Gambit budou chtít napravit včerejší selhání proti mousesports.“

Tipy na vítěze:
NRG ESPORTS vs G2 Esports
NATUS VINCERE vs Gambit Esports

Shrnutí 2. dne

Nepříjemný konec zaznamenali hráči FaZe, kteří narazili v sérii proti NRG eSports a na turnaji s konečným skóre 1:4 na mapy již nezasáhnou. NRG tak tedy postoupili do decideru skupiny B proti G2 Esports, jenž podlehli domácím Liquid. Spolčně s Liquid do semifinále slaví postup z prvního místa ve skupině evropští mousesports, jenž dokázali otočit sérii proti Gambit Esports. Ti se tedy další den potkají znovu proti Natus Vincere o postup do arény.

Preview 2. dne

Tipy na druhý den skupin

Favorité jsou v dnešních zápasech podle papírových předpokladů jasní, avšak více než lákavý kurz se objevil v zápase Gambit Esports vs mousesports a vzhledem ke včerejším výkonům není tak špatný nápad to s Gambit zkusit jako jeden z našich expertů!

Jiří „Bananides“ Johanides

„S ohlédnutím na včerejší výkony se nebojím, že by FaZe dnes měli opustit turnaj, ovšem po Majoru jde na hráčích vidět značná únava a přesun za velkou louži tomu určitě nepomáhá. Velice se těším na duel vítězů ve skupině A a především na to, zda Gambit dokáží navázat na včerejší výkony proti NaVi.“

Tipy na vítěze:
FAZE CLAN vs NRG eSports
GAMBIT ESPORTS vs mousesports
G2 Esports vs TEAM LIQUID

Shrnutí 1. dne

Vše začalo velkým překvapením, kdy v derby východoevropských týmů zvítězili Gambit Esports nad NaVi poměrem 2:1. Zároveň ve skupině A také dokázali mousesports přehrát Fnatic, byť prohrávali o jednu mapu a 6:14 na mapě druhé. Nakonec Fnatic ještě první den ESL One New York 2018 opustili turnaj po prohře s týmem Natus Vincere 0:2 v eliminačním zápase a podtrhli tak dost chabé období švédského týmu. Ve druhé skupině poté Team Liquid odvrátil další překvapení obratem proti NRG eSports a výhrou 2:1 se katapultovat do utkání o semifinále. Vlastní smrt poté málem nepřežili G2 Esports, jenž s FaZe šli též do tří map, avšak další skvělý comeback jsme neviděli a francouzský tým tak slavil vítězství 2:1.

Preview 1. dne

Tipy na první den skupin

Naši věrní CS:GO experti se opět i pro web Chance vyjádřili v analýze pro zápas mousesports vs fnatic, kde dali svůj hlas evropskému uskupení s českým sniperem ve svých řadách, necháte se inspirovat jejich sázkou?

Jiří „Bananides“ Johanides

„ESL One New York 2018 vnímám jako jistou druhou šanci pro neúspěšné týmy na Majoru. Například mousesports si tady budou chtít hodně zlepšit apetit po vypadnutí ze skupiny a nutno dodat, že za mořem se jim dlouhodobě nedaří zle, viz ESL One Belo Horizonte nebo ECS Season 4 Finals. Celkově ale věřím ve vítězství jednoho z trojice NaVi/FaZe/Liquid, kteří jsou pro mě těmi nejsilnějšími na turnaji.“

Tipy na vítěze:
NATUS VINCERE vs Gambit Esports
MOUSESPORTS vs Fnatic
FAZE CLAN vs G2 Esports
NRG Esports vs TEAM LIQUID
První eliminovaný tým: Fnatic

Dojde si Ladislav „GuardiaN“ Kovács pro svůj třetí titul z New Yorku v řadě?