OHLÉDNUTÍ ZA MSI MASTERS CUP

Uplynulý víkend pořádal Hitpoint.cz LAN turnaj v showroomu prodejny Digitor v Brně za podpory MSI Gaming pro všechny celky účastnící se Hitpoint Masters ve hře League of Legends. Celkovým vítězem se nakonec stal tým eSuby, byť nepřijel ve stejné sestavě, v jaké můžeme vedoucí celek vídat i v Masters, a z turnaje si kromě cenných darů od našich partnerů odnesl taktéž tučný šek na 15.000 Kč.

skupina A

Do dopolední skupiny byly nalosovány týmy eSuba, Fraternitas, Cyber Gaming a Majestic Lions, přičemž prvním duelem byl právě zápas eSuba vs Majestic Lions. Ten dopadl podle předpokladů, stejně jako celá skupina, kdy eSuba zvládla oba BO1 souboje a jako první na turnaji si tak pojistila postup mezi 4 nejlepší. Očekávaná bitva o druhý postupový slot mezi Fraternitas a Cyber Gaming nakonec neskončila tak, jak všichni očekávali, neboť CG nedokázali porazit v zápase poražených majestátní lvy a naopak jako první se s turnajem rozloučili. Překvapení číslo 2 se však nekonalo a tak modrou krev do semifinále doprovodilo bratrstvo.

skupina B

Ve skupině odehrané v odpoledních hodinách bylo těch překvapení o poznání méně. REViTAL Gaming se 3 náhradníky pro tuto událost opustil skupinu po vzoru Cyber Gaming bez jediného vítězství. Společně s nimi zůstali před branami playoff také Play With Soul, jenž v rozhodujícím zápase podlehli neočekávanému pocket picku Blitzcranka od Kamila „kamilius“ Košťála z celku eXtatus. Z prvního místa pak po dvou výhrách šli Inside Games.

playoff

V neděli začala vyřazovací fáze duelem Inside Games vs Fraternitas. Série nebyla zrovna nejvyrovnanější a FTS podlehli značně silnějšímu soupeři. Byl to především Matúš „RusO“ Rusňák ve druhé hře, který zničil svého soupeře s 13/1/3 Kassadinem. To druhý semifinálový zápas přinesl nejen více her, ale také více emocí a skvělých situací. Poprvé od spuštění Masters musela eSuba čelit hře, kdy neměla vše pod svojí kontrolou. Nakonec to byl jeden teamfight a jeden špatný call od eSuby pustit se do boje bez svého toplanera, který rozhodl o tom, že první hru získají hráči hájící červenou barvu. Všechnu sílu ale jakoby eXtatus nechali v první hře, neboť eSuba předvedla obrat na 2:1 a velice přesvědčivými výkony si zajistila postup do finále proti Inside Games. Očekávalo se mnohé, přišla spousta komfortních picků pro obě strany, ale nakonec to byla eSuba, která je zvládla lépe. Morgana v podání Václava „Vasked“ Bendy servírovala jeden kill za druhým v rozhodující hře a IG nepomohl ani silný Zac, jehož pro sebe v draftu získal Jiří „Sawyor“ Libánský. Vítězství ve finále 2:0 bylo zasloužené a eSuba tak ukázala i na offline turnaji, kdo v současné době dominuje tuzemské scéně.

grandfinále: Inside Games vs eSuba