Ohlédnutí za ASUS ROG Summer 2015

Konec července a začátek srpna (30.7. – 1.8.) byl ve znamení velké mezinárodní události ASUS ROG Summer 2015, kterou poněkolikáté hostilo hlavní město Finska – Helsinky. Hlavní pozornost přitáhly dva velké turnaje v Hearthstone a StarCraft II, tak se na ně pojďme podívat.

asusrognews

Hearthstone: Česká stopa vyhořela

Turnaje v karetní hře Hearthstone se účastnilo i několik českých hráčů, kteří se do něj dostali z online kvalifikací. Nicméně, a bohužel, tím jejich úspěšná cesta i skončila. V Helsinkách se jim totiž ani trochu nedařilo a jeden za druhým postupně vypadávali z ASUR ROG Summer 2015. Ačkoliv to bylo velmi těsné, tak v rozhodujících duel neuspěl Swissking, Vanik a ani Galmod. Čtvrtý Čech, Pokrovac, pak nedokázal vyhrát ani jednou.

t

V průběhu turnaje se pak velmi dobře vedlo hráčům ze severu – především Švédům, kteří obsadili polovinu pavouku a jeden z nich se pak dostal i do finále. Celému Hearthstone ve Finsku vévodil taiwanský hráč s přezdívkou tom60229, jež si v Helsinkách po zdařilém finále proti Powderovi došel pro titul. Co je zajímavé, je fakt, že během turnaje prohrál ve skupinách pouze dvě utkání, a to jedno s českým reprezentantem – Swisskingem.

Konečné pořadí

Gold  1. místo: Thaiwan tom60229 – $10,000
Silver 2. místo: Švédsko Powder – $5,000
SF 3. – 4. místo: Dánsko Hoej + Holandsko Vortex – $2,000

Záznam finále

StarCraft II: Jediný Francouz mezi smečkou Jihokorejců

Ani turnaj ve Finsku neměl jiný scénář, než kterýkoliv jiný StarCraft II turnaj v Evropě, na kterém je přítomna početná výprava hráčů z Jižní Koreje. Zase jsme mohli vidět totální dominanci Asiatů, i když pravda, tentokrát s jednou francouzskou výjimkou.

losira

Play-off ASUS ROG Summer 2015 (předchozí fáze není třeba zvlášť zmiňovat, jelikož se v nich neodehrálo prakticky nic významného, viz Liquidpedia) bylo složeno ze sedmi Korejců a jednoho Francouze, který jako jediný hájil čest Evropanů v turnaji. Nutno podotknout, že se francouzští hráči aktuálně drží výkonnostně hodně vysoko a možná by se dalo tvrdit, že sesadili kdysi dříve dominující Seveřany. Ale zpět k turnaji. V něm právě zářil ne tolik známý Protoss  PtitDrogo, jenž se ze dne na den stal katem Korejců. Porazil Keena, Apocalypse, HyuNa a v samotném finále si vyšlápl i na Losiru, jemuž sebral dvě mapy. Tam však jeho krásná pouť skončila, takže se umístil na druhém místě. Snad podobné výkyvy uvidíme častěji (už je na čase).

Konečné pořadí

Gold  1. místo: Kr Losira – $6,000
Silver 2. místo: Francie PtitDrogo- $3,000
SF 3. – 4. místo: Kr HyuN+ Kr BBoongBBoong- $1,500

Záznam finále