Masaryčka vítězí v CS:GO, v LoL úspěšnější VUT (+ rozhovory s kapitány)

Na Brněnském výstavišti to nebylo jen a pouze o finále osmé sezony Masters ligy, ale také jsme dali prostor vášnivým hráčům brněnských univerzit VUT a MUNI, aby změřili své síly na naší stage.

Counter-Strike: Global Offensive

V pátek jsme mohli sledovat dvě BO3 série, neboť obě školy složily hned dva reprezentující celky. Pracovní označení „B tým“ a „A tým“ neznamenalo však ale, že by jeden či druhý tým měl podávat horší nebo lepší výkony. Casteři i analytici byli velice příjemně překvapeni z předvedených her a chválou rozhodně nešetřili. První zápas vyhrála Masarykova Univerzita poměrně snadno, 2:0, i když na první mapě se hrálo trojnásobné prodloužení! To druhý souboj v FPS hře byl o poznání vyrovnanější, studenti se utkali na všech třech mapách, ovšem nadvláda MUNI pokračovala dále.

ftsA tým MUNI s powerbankami X7000 od ADATA

ftsPoražený tým VUT obdržel podložky od partnera XPG

League of Legends

Že neděle bývá často finálním dnem, kdy šampioni zvedají nad hlavu trofej, se v Brně trochu pozměnilo. Poslední den v týdnu totiž patřil League of Legends a znovu jsme fandili MUNI v souboji proti VUT. Ve strategické MOBA hře se složilo po jednom týmu z každé školy, a tak se hrála BO5 série. Kluci (+ 1 děvče!) nechali na stage doslova a do písmene všechno. První hru vyhráli borci z MUNI, okamžitě však bylo srovnáno, jenže jako první se na match point dostali opět hráči Masarykovy Univerzity. Vysoké Učení Technické se ale nenechalo zahanbit a krásným obratem z 1:2 na 3:2 získalo jedinou výhru pro svoji školu v celém univerzitním souboji!

ftsVítězný League of Legends tým z VUT taktéž s cenami od společnosti ADATA

ftsAni poražení hráčky MUNI v LoL neodešli s prázdnou díky podložkám XPG