LoL OFF-SEASON PŘESTUPY: LEC

S nově příchozím názvem pro nejvyšší evropskou ligu v League of Legends (nově LEC namísto předchozí EU LCS) se pojí nejen příchod čtyř (staro)nových organizací – Origen, Rogue, exceL Esports, SK Gaming – ale také hromada přestupů! Podívejme se na jednotlivé odchody a příchody mezi světovým šampionátem a startem jarního splitu 2019!

Fnatic

Finalista Worlds 2018, dvojnásobný evropský šampion za minulou sezonu, sáhl hned po několika změnách. Tou první byl odchod coache Dylana Falca, jenž vyměnil oranžové barvy za FC Schalke 04. Zároveň také odchází jeden z pilířů loňského úspěchu, midlaner Rasmus „Caps“ Winther, který zamířil do konkurenčních G2 Esports a legendární vetrán Paul „sOAZ“ Boyer do Misfits. Novým midařem bude Slovinec Tim „Nemesis“ Lipovšek ze španělských MAD Lions E.C.

Odchozí

Dylan Falco (coach) > FC Schalke 04

Paul „sOAZ“ Boyer > Misfits Gaming

Rasmus „Caps“ Winther > G2 Esports

Příchozí

Tim „Nemesis“ Lipovšek < MAD Lions E.C.

G2 Esports

G2 Esports zažili dost povedenou sezonu. Dosažení semifinále Worlds 2018 a především vítězství ve čtvrtfinále proti Royal Never Give Up 3:2 byly nedílnou součástí západního úspěchu v Jižní Korei. I přesto sahají po výrazných změnách. Luka „Perkz“ Perkovič se přesunuje na pozici marksmana, zatímco na mid přichází dánská superstar Rasmus „Caps“ Winther. Zároveň odchází také korejský support Kim „Wadid“ Bae-in do Rogue a na botlane jej nahradí další slovinský hráč v LEC, Mihael „Mikyx“ Mehle.

Odchozí

Kim „Wadid“ Bae-in > Rogue

Příchozí

Rasmus „Caps“ Winther < Fnatic

Mihael „Mikyx“ Mehle < Misfits Gaming

Změny

Luka „Perkz“ Perkovič >

Misfits Gaming

Snad největší zemětřesení zažili „Zmetci“. Ze sestavy z 2018 zůstali jediní dva hráči, Brit Nubar „Maxlore“ Sarafian a Francouz na ADC roli – Steven „Hans Sama“ Liv. Přichází krajan prvního jmenovaného, Paul „sOAZ“ Boyer z Fnatic, novým midlanerem je holandský talent Fabian „Febiven“ Diepstraten z amerických Clutch Gaming, trenérem týmu se stává Jesse „Jesiz“ Le. Teď to nejlepší na samotný závěr. Z korejské LCK, z týmu KING-ZONE DragonX, se do evropského týmu připojí Kang „GorillA“ Beom-hyeon na support roli! S organizací se loučí Barney „Alphari“ Morris, jenž bude hájit toplane nově za Origen a Mihael „Mikyx“ Mehle, který bude supportem v G2 Esports.

Odchozí

Barney „Alphari“ Morris > Origen

Mihael „Mikyx“ Mehle > G2 Esports

Příchozí

Paul „sOAZ“ Boyer < Fnatic

Fabian „Febiven“ Diepstraten < Clutch Gaming

Kang „GorillA“ Beom-hyeon < KING-ZONE DragonX

Jesse „Jesiz“ Le (coach)

Team Vitality

Pro Vitality byl 2018 průlomem. Postup na Worlds v jejich vůbec prvním vystoupení na světovém šampionátu, kam postoupili jako seed #2 z Evropy, byli nalosováni do skupiny smrti s Cloud9, Royal Never Give Up a Gen.G. Proti všem předpokladům do posledního zápasu bojovali o možnost postupu do čtvrtfinále, ale nakonec vypadli ve skupinách. Rookie roku italský hřebec Daniele „Jiizuke“ di Mauro ukázal, že umí zahrát i proti nejlepším týmům. Jeho spoluhráč v lese se ale pro 2019 mění. Polský jungler Mateusz „Kikis“ Szkudlarek bude nově hájit barvy Rogue a nahradí jej korejský talent Lee „Mowgli“ Jae-ha, jenž poslední dva roky reprezentoval Afreeca Freecs v LCK.

Odchozí

Mateusz „Kikis“ Szkudlarek > Rogue

Příchozí

Lee „Mowgli“ Jae-ha < Afreeca Freecs

Splyce

Týmem Splyce odstartujeme část LEC, kde ještě nejsou známé kompletní soupisky. Silná sestava z roku 2018 přichází o dva členy, rozloučil se belgický midlaner Yasin „Nisqy“ Dinçer, jenž se stal novou tváří severoamerických Cloud9, dále se také součástí Splyce nebude Raymond „kaSing“ Tsang, zatím jediný potvrzený hráč na soupisce exceL Esports. Jejich náhradníci zatím oznámeni nebyli. Tedy až do posledního pátku. Novým midlanerem totiž bude v tuto chvíli už druhý český zástupce v jarním splitu LEC, Marek „Humanoid“ Brázda! I Márovi budeme samozřejmě držet palce!

Odchozí

Yasin „Nisqy“ Dinçer > Cloud9

Raymond „kaSing“ Tsang > exceL Esports

Příchozí

Marek „Humanoid“ Brázda

FC Schalke 04

Esport sekce fotbalového týmu sídlícího v německém Gelsenkirchenu byla velice blízko k postupu na Worlds, nakonec však v důležitém finále letního splitu nestačili na dominantní Fnatic. I přes relativní úspěch dochází k masivní změně. Smlouvu neprodloužila hned čtveřice hráčů – toplaner Tamás „Vizicsacsi“ Kiss z Maďarska, jungler Milo „Pride“ Wehnes z Nizozemí, midlaner Erlend Våtevik „Nukeduck“ Holm z Norska, support Oskar „Vander“ Bogdan z Polska. Součástí Schalke nebude ani portugalský coach André „Guilhoto“ Guilhoto, jehož ve funkci nahradí z Fnatic příchozí Dylan Falco. Jediným potvrzeným nováčkem v sestavě je švédský jungler Jonas „Memento“ Elmarghichi, který v 2018 hrával za ROCCAT.

Odchozí

Tamás „Vizicsacsi“ Kiss > ???
Milo „Pride“ Wehnes > ???
Erlend Våtevik „Nukeduck“ Holm > Origen
Oskar „Vander“ Bogdan > ???
André „Guilhoto“ Guilhoto (coach) > Origen

Příchozí

Jonas „Memento“ Elmarghichi < Team ROCCAT
Dylan Falco (coach) < Fnatic

Rogue

Jeden ze čtyř nových celků v LEC. Sídlem severoamerická organizace už podepsala čtveřici hráčů, v současné době chybí jen midlane role. Toplanerem bude Kim „Profit“ Jun-hyung do poslední sezony hrající za ROCCAT, po lese bude pobíhat Polák Mateusz „Kikis“ Szkudlarek, v minulé sezoně reprezentant Vitality, botlane pro jarní split utvoří Estonec Martin „HeaQ“ Kordmaa a Korejec Kim „Wadid“ Bae-in.

Příchozí

Kim „Profit“ Jun-hyung < Team ROCCAT
Mateusz „Kikis“ Szkudlarek < Team Vitality
Martin „HeaQ“ Kordmaa < Team ROCCAT
Kim „Wadid“ Bae-in < G2 Esports

Origen

Origen a League of Legends? To tu už nějaký ten pátek nebylo. Upřímně do poslední chvíle jsme byli připraveni na jméno „Astralis“, ale nakonec padlo rozhodnutí, že Astralis zůstane čistě pro Counter-Strike: Global Offensive a pro LoL sekci se použije tento slavný rebrand. A koho že uvidíme v sestavě Origen? Zatím známe 3 jména. Toplanerem bude bývalý „Zmetek“ Barney „Alphari“ Morris, na midu uvidíme pickovat jednoho unikátního champa za druhým od Erlenda Våtevika „Nukeduck“ Holma no a samozřejmě musíme zmínit marksman pozici. Podle všeho by se v dresu Origen měl ukázat náš český AD carry hráč, Patrik „Sheriff“ Jírů! Mnoho štěstí Paťo! Trenérem této sestavy bude André „Guilhoto“ Guilhoto.

Příchozí

Barney „Alphari“ Morris < Misfits Gaming
Erlenda Våtevika „Nukeduck“ Holma < FC Schalke 04
Patrik „Sheriff“ Jírů < H2K
André „Guilhoto“ Guilhoto (coach) < FC Schalke 04

exceL Esports

Z Britských ostrovů příchozí exceL Esports vůbec nečekali, aby podepsali prvního hráče – samozřejmě Brita. Supportem týmu bude Raymond „kaSing“ Tsang příchozí ze Splyce. Na další jména se zatím čeká.

Příchozí

Raymond „kaSing“ Tsang < Splyce

SK Gaming

Do Evropy s vrátí jedno z největších derby vůbec. SK Gaming se znovu pustí do boje proti Fnatic a zbytku starého kontinentu. Co se sestavy týče, zatím žádná potvrzená jména nemáme, tudíž jsme v napětí, kdo se v dresu SKG vlastně bude prezentovat na Riftu.