Komentátoři o Group Stage Worlds 2018 + Pick’em Challenge!

Jak jistě víte, od roku 2015 lze hrát tzv. Pick’em Challenge o ingame odměny od Riot Games. Naši komentátoři nezůstali pozadu a též se zapojili – zde jsou jejich tipy a názory!

Michal „Bronko“ Šembera

„Mám rád tajemství a nerad něco prozrazuji dopředu. Důvody svých picků prozradím až při castu na twitch.tv/hitpointcz!“

Tomáš „Mortsche“ Anděl

Skupina A: G2 zatím z jejich výkonů jsou na tom o dost hůře než ostatní týmy, jedině zmíním velmi dobře hrajícího Wundera, ale to nebude stačit. PVB vychází jako velmi silný tým z VCS, ale prostě KR a CN. AF jsem dal před FW, protože si myslím, že budou hrát kolem Kiina lépe než FW kolem své botlane a tenhle silný toplaner bude velkou součástí jejich úspěchu.

Skupina B: Tady je to docela jasný. Největší favorit celých Worlds RNG spokojeně na prvním místě a Gen.G, kterým se sice podařil gauntlet, který jim zajistí ve skupině druhé místo, ale od RNG jsou stále míle daleko. C9 nepředvedli sice přesvědčivé výkony, ale oproti VIT na mě působí jako více sehraný a flexibilní tým, proto jsem je dal jako 3.

Skupina C: KT – super tým, poprvé mají všech 5 hráčů v top 20. Nemám sebemenší důvod je dát jinam než na 1. místo. EDG – velmi čisté hry, ale teď je až potká pravá výzva, ale je důležité nepodcenit jejich agresi a silné teamfighty. TL jsem dal nad MAD, protože budou více pravidelně získávat early lead a to jim zajistí výhry nad tímto celkem.

Skupina D: IG přejedou svým individuálním skillem linky FNC. Pokud si FNC nepřipravili opravdu něco special (v jejich „Legends“ byla zmínka o nějaké inovaci v metě z jejich strany), tak FNC vidím na docela jistém 2. místě. G-Rex nám ukázali velmi sympatickou BO5 proti SUP, proto je dávám na 3. místo.“

Petr „Xnapy“ Jirák

Náš oblíbený komentátor ke svému Pick’em vydal krátké vyjádření: „Neřeknu! China number one!“

Roman „Vary May“ Dufek

Skupina A: Dost trashtalku na G2. Věřím, že se hecnou a udělají postup ze skupiny. Možná si to nezaslouží herně, ale určitě si to zaslouží lidsky.

Skupina B: Cloud9 vyhrajou Worlds, ale během skupinové fáze se musí doučit, jak se hraje lolko, takže prohrají pár her a půjdou z druhého místa. RNG stompnou skupiny a pak dostane Uzi ban. GenG historicky nejsou silný tým ve skupinách. Vitality půjdou na poznávačku do demilitarizovaného pásma s KLDR a tam je unesou agenti severokorejské rozvědky.

Skupina C: kt Rolster najdou recept na úplně všechny. Team Liquid hraje velice dobře, takže by si mohli sáhnout na druhé místo. MAD team doplatí na svoji nováčkovost.

Skupina D: Fnatic hype train žije. Příběhy šesti legend v týmu, v čele s Hyllisangem, který už léta v profesionálním hraní dává hover na Dravena a Oriannu, prostě musí žít dál a dokončit to, co sestava s Hunim a Febivenem započala. 100T jsou vtip a G-Rex nemají na to, aby porazili ostatní.“