25. 7. 2021 David Vogel

Jistý postup mají jen dva týmy, Challengers čeká poslední kolo

Neuvěřitelně zamotanou situaci přináší letní split druhé nejvyšší tuzemské soutěže Hitpoint Challengers. Před posledním hracím dnem mají totiž zajištěný postup do vyřazovací fáze jen dva týmy.

Popis není dostupný.

Dark Tigers Academy a eSuba Academy již mají postup zajištěný a soupeřit budou jen o vítězství základní části. Tygry čeká Esport Academy, eSubu.A zase Gaming Team Kravaře. V případě vítězství obou týmů základní část ovládne eSuba Academy, která porazila DTG.A v obou střetech a má tedy lepší bilanci vzájemných zápasů.

Postup Esport Academy

EAC posune do playoff se 100% jistotou vítězství. V případě prohry s Dark Tigers.A jim stačí, aby GTK nebo BRUTE Academy prohráli, stačí prohra jen jednoho z těchto týmů. Pokud oba dva zvítězí, EAC má vyrovnanou bilanci s GTK, BRUTE.A, Universe a ING.A, na řadu by přišly tiebrakery.

Postup Inside Games Challengers

ING.A hrají s Team Universe a v případě výhry bude mít jeden z těchto týmů zajištěný postup. V případě prohry stačí, aby alespoň jeden z dvojice BRUTE.A a GTK prohrál. Pokud vyhrají oba a ING.A prohrají, potenciální tiebraker situace může nastat s GTK a Esport Academy, BRUTE Academy mají lepší vzájemné zápasy.

Postup Team Universe

Stejný případ jako Inside Games Challengers, v případě vítězství v zájemném duelu UNI postupují a dál je také posune prohra BRUTE.A či GTK. Jinak mají Universe vyrovnanou bilanci s BRUTE i GKT, na řadu by tedy opět přišla minitabulka a případné tiebraker hry.

Postup BRUTE Academy

A nyní k týmům, které nemají na kontě šest vítězství. Akademie BRUTE a Gaming Team Kravaře jsou na pěti výhrách. BRUTE.A k jistotě tiebrakeru musí vyhrát, pokud nevyhrají tak budou doufat v zaváhání GTK. V případě prohry obou týmů pak nastane situace trojité remízy, jelikož Dynamo Eclot Academy hrají právě s Brute Academy. V tomto případě pak budou ve výhodě DNE.A, kteří budou hrát o postup s vítězem tiebrakeru BRT.AGTK.

Postup Gaming Team Kravaře

Stejný příběh jako BRUTE Academy, pokud vyhrají a BRUTE.A prohrají, je hotovo. Jinak mají GTK vyrovnanou bilanci se zmíněným rivalem i s Dynamo Eclot Academy, v případě srovnání všech tří týmů na pěti výhrách budou hrát nejdříve s BRT.A a v případě vítězství následně o postup s Dynamo Eclot Academy.

Postup Dynamo Eclot Academy

Cesta do playoff vede jen přes zmíněnou remízu s celky BRUTE Academy a Gaming Team Kravaře, bez výhry to nepůjde. A nemusí stačit ani samotné vítězství, pokud Gaming Team Kravaře porazí akademii eSuby. Pokud by ale DNE.A zvítězila a GTK prohráli, utkala by se s vítězem tiebrakeru BRT.AGTK.

Situace je nesmírně komplikovaná a otevřená pro všechny týmy. Fanděte svým favoritům a sledujte, kdo ve vypjaté poslední postupové kolo vybojuje playoff už tuto středu 28.7. na Twitch kanále Hitpointu!