12. 7. 2021 David Vogel

Inside Games na třetím místě, jak se dařilo favoritům Masters ligy?

11. kolo Mastercard Hitpoint Masters proběhlo 11. července a přineslo duely favoritů s celky z nižších pater tabulky. Ze střetů vyčníval souboj o třetí místo. Jaké výsledky přinesla nejvyšší domácí soutěž?

Popis není dostupný.

V úvodním duelu Vikingekrig vyzvali Dark Tigers. Vikingové pokračují ve fantastické sérii a ukořistili šestou výhru v řadě. Tým, který do ligy vstoupil s nelichotivou bilancí 0-5, od výměny supporta a angažování Kamila „Meager“ Pękackiho vstoupá strmě vzhůru a již nyní lze říct, že sezónu úspěšně zachránil a playoff je již prakticky jistotou. I díky skvělému výkonu druhého Poláka v sestavě Piotra „Bedi“ Bedorfa jeho tým v naprosto kontrolované hře tygry za 26 minut přehrál a posouvá se už na dělené čtvrté místo. Dark Tigers stále čeká tvrdý boj o vyřazovací fázi.

SINNERS předvedli ještě drtivější show, na vítězství proti BRUTE potřebovali jen 21 minut. Poměr killů 21-4 vypovídal o explozivní dominanci, vypíchnout lze především výkon top/jungle dvojice Jakuba „Garp“ Novotného a Dennise „Lian“ Honga na Lee Sinovi a Viegovi. SINNERS se tak drží v závěsu za vedoucí eSubou.

Ta si poradila s Inaequalis v další rychlé mapě. Obhájce titulu se opět mohl opřít o skvěle hrajícího Daniel „DANY“ Nováka. Jeho Kalista byla perfektní a když ho s podobně vydařeným výkonem bez jediné smrti doplnil i Jan „Sajator“ Zítek, zůstala eSuba s pětizápasovou sérií vítězství na prvním místě při bilanci 9-2. Potvrzuje tak stále roli dominantního favorita a může ji mrzet nepovedená super neděle, při které ztratila dvě hry. Perfektní základní část tak už dávno není ve hře, první místo si ovšem modrá krev nebude chtít nechat vzít.

V tabulkově nejvyrovnanějším duelu kola pak proti sobě nastoupili Inside Games a Dynamo Eclot. Ačkoliv se hra táhla blízko ke 40. minutě, ve skutečnosti o napínavou partii příliš nešlo. Zářil islandský jungler Björn „Lagiah“ Kalcum na Trundlovi, který ani jednou nezemřel a tlačil svůj tým k vítězství. Famózní show ale předváděl především midař Michal „Defflok“ Kratochvíla, který kouzlil s LeBlanc, mazal důležité cíle a hru končil se skóre 9/0/13. Inside Games tak potvrdili stoupající výkony a osamostatnili se v tabulce na třetím místě. Mohou dál stíhat SINNERS i eSubu a stále bojovat o jednu z prvních dvou příček, které dávají výhodnější pozici pro playoff.

K překvapení tak v 11. kole nedošlo, favoriti nezaváhali a boj o první příčky i poslední postupové místo zůstává dramatický. Nenechte si ujít další hrací den Mastercard Hitpoint Masters, plánovaný na čtvrtek 15.7.!

Popis není dostupný.