17. 9. 2022 Marek Krejčík

Mastercard Hitpoint Winter nyní s postupem do Evropy!

Jako každou zimu i letos se nemůžeme obejít bez pravidelného zimního turnaje Mastercard Hitpoint Winter. Vzhledem k Evropskému rozšíření bude náš Winter pouze kvalifikací, avšak o tom až za chvíli.

Na základě výkonů v uplynulém roce jsme rozřadili týmy do tří kategorií a ty pak dále budeme řadit do skupin v rámci jednotlivých fází turnaje.

TOP4 Masters (ESB, EIQ, DNE, SIN) si zajistili postup přímo do čtvrtfinále.

Týmy OVA, BRT a ING pak dále získávají slot v prvním koši losu pro skupinovou fázi. Tým Dark Tigers se rozhodl se neúčastnit Relegations, proto jim slot na Winter byl odebrán.

Dále tu máme TOP4 naší 2. Ligy Hitpoint Challengers (SMP, ERKO, ESBA a IKQ). Tito získávají slot ve 2. koši losu pro skupinovou fázi.

A jako poslední nám zbývají týmy INAE, INGA, CRX a DTGA. Na ně zbývá slot v uzavřené kvalifikaci do skupinové fáze (play-in).

Jak to bude probíhat?

Již zanedlouho začnou otevřené kvalifikace. Sledujte náš Challengermode , kde je již za nedlouho uvidíte.

Z otevřených kvalifikací pak týmy postoupí do uzavřené kvalifikace Mastercard Hitpoint Winter. To se odehraje na Live klientech a je zde povolený komunitní stream. Pokud tedy chcete ukázat, jak se vašemu týmu daří, není nic jednoduššího, než zapnout stream. Základní grafické podklady dodáme.

Tři nejlepší z play-in pak postoupí do skupinové fáze. Ta se odehraje stejným formátem, jako play-in světového šampionátu Worlds. Týmy budou nalosovány do 2 skupin, ze kterých první tým postoupí přímo a druhý tým sehraje BO3 zápas proti 3. týmu z druhé skupiny o postup do čtvrtfinále. Zde řešíme možnost komunitního streamu – pokud jste organizace, která by ráda vysílala zápasy svého týmu, nebo nadějný streamer, co by rád pokryl celý vysílací den – dejte nám vědět!

Ve čtvrtfinále už pak budou čekat nasazené TOP4 Masters týmy a klasickým vyřazovacím BO5 pavoukem se dostaneme až k nejlepší trojici týmů, která si zajistí postup na: *zde si představte famfáru*

SIGMA CUP

Dlouhé měsíce domlouváme s našimi kolegy z Esports Balkan League a Greek Legends League podobu zimního turnaje o 18000€ a LAN event v srdci Athén a konečně jej můžeme oznámit!

Díky spojení tří organizátorů můžeme vytvořit prostředí pro mezinárodní spolupráci mezi našimi regiony a spravedlivé poměření sil na oficiálním kolbišti i mimo European Masters. A to vše se zakončením v krásných Athénách, kde korunujeme historicky prvního SIGMA šampiona!

Když však mluvíme o LAN eventu, SIGMA CUP není něco, co by zůstávalo statické. Každý rok tak změníme hostující město, abychom tak přiblížili event všem divákům v našich třech regionech. V roce 2023 se tak podíváme do Srbského Bělehradu a následně nás 2024 čeká finále v České Republice!

Jak jsme již řekli výše, z každého regionu postoupí 3 týmy. Vítěz každé národní kvalifikace si zajistí přímou účast na LAN eventu, zatímco týmy ze 2. a 3. místa se o svou účast poperou v gauntletu, ze kterého se může kvalifikovat už jen jeden další tým. Celkem 4 týmy pak budou bojovat o vítězství na LAN eventu v Athénách!

Formát gauntletu

Celkem se v gauntletu potká 6 týmů, po dvou z každého regionu. Ty budou náhodně rozlosovány do 2 skupin (týmy ze stejného regionu se nemohou potkat ve skupinách). Ze skupin pak vzejdou 4 nejlepší týmy, které se v BO5 Single elimination bracketu utkají o poslední postupové místo.

Gauntlet Group Stage: 1.–3. listopadu
Gauntlet Knockouts: 7.–9. listopadu
Grand Finals: 19.–20. listopadu

Těšíme se na parádní turnaj a finále v Aténách, kde snad domácí tým udělá dobrý výsledek? Budeme fandit, díky za podporu a vidíme se na streamu!