11. 10. 2021 Marek Krejčík

Mastercard Hitpoint Winter je zpět s novým formátem!

Po úspěchu minulého roku se nám vrací oblíbená zimní soutěž Mastercard Hitpoint Winter!

Abychom však podpořili týmy z Hitpoint Challengers včetně akademy týmů, které by jinak nedostaly možnost se zapojit, rozhodli jsme se pro změnu formátu na turnaj. Jak to tedy bude probíhat?

Otevřená kvalifikace:

Bitvu o Zimohrad odstartuje série čtyř otevřených kvalifikací formátem single elimination v termínech:

Středa 29.9.
Pátek 1.10.
Neděle 3.10.
Úterý 5.10.

Uzavřená kvalifikace:

Hned po otevřených kvalifikacích proběhne o víkendu 16.10.-17.10. uzavřená kvalifikace o postup do Play-in fáze Mastercard Hitpoint Winter. O počtu postupujících týmů se rozhodne podle toho, kolik týmů z obou Hitpoint lig se rozhodne využít svého slotu pro Mastercard Hitpoint Winter.

Roster lock:

Jak jste již zvyklí z předchozích let naších lig, pro účast v Mastercard Hitpoint Winter je potřeba mít organizaci zastoupenou právnickou osobou (s.r.o., z.s. atd., nebo ekvivalent v zahraničním právním řádě). Vzhledem k provázanosti s Riot Games nemůžeme povolit účast subjektům, které jsou zaštítěny pouze živnostenským listem majitele. Proto doporučujeme kontaktovat organizace co nejdříve, spolupráci si předdomluvit a poté následně potvrdit po absolvování uzavřené kvalifikace.

Roster lock pro celý turnaj bude 20.10. ve 23:59 a platí pro všechny týmy účastnící se turnaje. Dodatečné přidávání nových hráčů nebude v průběhu turnaje povoleno.

Play-in fáze:

Tu hlavní streamovanou řežbu odstartuje play-in fáze turnaje. K týmům ze spodní části výsledkové listiny 2. ligy se připojí týmy z uzavřené kvalifikace. 8 těchto týmů bude následně rozlosováno do dvou skupin po 4 účastnících, ze kterých formátem GSL BO1 vzejdou celkem 4 postupující do hlavní fáze turnaje.

Play-in skupina A: Úterý 19.10.2021
Play-in skupina B: Čtvrtek 21.10.2021

Hlavní fáze turnaje:

„Kdy bude hrát eSuba?“ – Tak na tuto otázku odpovídáme, že právě tady! Všechny týmy z Masters ligy doplněné o výše umístěné týmy z Challengers ligy budou umístěny do košů a následně rozlosováni do 4 skupin po 4 účastnících. V průběhu tří týdnů se formátem GSL BO1 utká každá skupina o 2 postupové sloty do čtvrtfinále.

Předběžně plánovaná data hlavní fáze Mastercard Hitpoint Winter:

Úterý 26.10.
Čtvrtek 28.10.

Čtvrtek 4.11.
Neděle 7.11.
Čtvrtek 11.11.

Play-off:

Tady už se bude vařit krev! Po úvodních bojích dostaneme to, na co všichni čekáme – BO5 duely o to, kdo se stane šampionem Mastercard Hitpoint Winter! Čtvrtfinále nás budou čekat o víkendu 20.-21.11., semifinále a grandfinále pak o víkendu 4.-5.12.. Bude se jednat o klasický formát playoff, jaký všichni známe ze světového šampionátu Worlds – 8 týmů ve čtvrtfinále -> semifinále -> finále.

Slovo na závěr:

Hledali jsme formát, který by umožňoval zapojení akademy týmů z Hitpoint Challengers. Rozhodli jsme se inspirovat španělským Iberian Cupem a zároveň dát konec otázkám „porazil by tým x z Challengers, tým y z Masters?“.

Doufáme, že si nový formát užijete a budete sledovat to nejlepší League of Legends na našem Twitch kanále twitch.tv/hitpointcz.

Uvedená data jsou orientační, Hitpoint.cz si vyhrazuje právo z produkčních důvodů data změnit.