15. 7. 2021 David Vogel

Freezův celek vede LCS, jak se daří domácím hráčům v cizině?

Nejen tuzemské soutěže se chýlí ke konci a v zahraničních ligách působí řádka domácích reprezentantů, které čekají tvrdé boje o playoff ve svých soutěžích. Jak si na tom naši hráči momentálně stojí?

LEC

Pátý týden nejvyšší evropské soutěže v League of Legends proti sobě svedl všechny české reprezentanty v soutěži. V duelu MAD Lions s Excel byla šťastnější španělská organizace s Matyášem „Carzzy“ Orságem a Markem“ Humanoid“ Brázdou. MAD si v následujícím hracím dni navíc poradili i s Schalke 04 se slovenským střelcem Matúšem „Neon“ Jakubčíkem. Excel naopak podlehl Fnatic a Patrik „Patrik“ Jírů je tak se svým celkem stále jeden bod za postupovými příčkami, Schalke 04 je o jednu výhru níže. MAD Lions už při povedeném splitu vyhlíží playoff a jsou o jedinou výhru pod první příčkou.

LCS

Aleš „Freeze“ Kněžínek z pozice kouče 100 Thieves stále vede americkou LCS. A to i přes nepovedený týden, kdy zloději uhráli skóre 1:2. V nejdůležitějším střetu ale porazili přímého konkurenta o první příčku TSM, kterým se také stejným poměrem poslední kola nevydařila. V LCS týmům k odehrání zbývá devět zápasů.

Esports Balkan League

Ondřej „Wondro“ Kenda s týmem Valiance se skóre 5-4 stále operuje na hranici top4, v posledním kole podlehl se svým celkem dominující Crvené zvezdě. Následující duel by měl být jasnou záležitostí, Valiance vyzve ASUS ROG ELITE s bilancí 1-8.

Baltic Masters

V pobaltí válčí dva čeští vyvolávači Jiří „Savero“ Odehnal a Jakub „Goksi“ Goga. Savero zatím v probíhající sezóně nastoupil jedinkrát, Goskille se ale zatím daří a vede ligu. Goksi hraje pravidelně, Method2Madness se ovšem trápí a je se skóre 2-6 předposlední. A právě po prohře s Goskillou už do playoff bohužel postoupit nemůže.

Prime League

Německá Prime League dlouhodobě platí za jednu z nejlepší evropských regionálních lig. Letošní ročník v ní hraje český i slovenský zástupce. Nguyễn „Eren“ Đức Anh už je bohužel bez šancí na postup, jeho celek WAVE Esports obydluje úplný spodek tabulky se skóre 3-11. Kamil „Kamilius“ Košťál zato svým fanouškům dělá radost, mousesports jsou se slovenským supportem na průběžném druhém místě a vyhlíží vyřazovací boje.

Greek Legends

V Řecku už playoff běží naplno a postupu se dočkali všichni naši zástupci v lize. Hned v prvním kole vyřazovací části ale bohužel oba dva týmy s českými hráči ihned vypadly. Zerolag Esports s Petrem „Adiss“ Pavlíčkem nestačil na Team Phantasma, Gamespace MCE zase podlehl v čisté sérii Umbra Divinus Gaming a sezóna skončila i pro Václava „Kenapil“ Maxu a Michala „Sirinox“ Veita.

PG Nationals

Prázdniny už má taky Nguyên „Hiro“ Đại Hải. Mkers minulý split statečně bojovali na European Masters, aktuální sezóna italskému celku ale hrubě nevyšla. Za celou sezonu se týmu podařilo ukořistit jedinné vítězství a playoff se ho ani zdaleka netýkalo.

Dutch League

V Nizozemí za Team Echo Zulu válí Šimon „Omon“ Říháček a týmu se zatím daří, s bilancí 7-2 mu patří druhá příčka v dosavadním průběhu základní části. Playoff už je zajištěno a příští hrací den TEZ čeká vynikající zkouška před vyřazovací částí i možnost zabojovat o první místo, Omona a jeho celek čeká souboj s vedoucím PSV.

Ultraliga

U našich východních sousedů hájí barvy Gentlemen’s Gaming toplaner Petr „Bobista“ Fojtík. GG jsou už ale před závěrečným hracím dnem polské ligy a dvěma zbývajícími zápasy z boje o playoff venku, v poslední zápase Bobista nenastoupil. 

SuperLiga

Ve španělské SuperLize každý tým čeká ještě pět zápasů. Soutěž je velmi vyrovnaná a boje o playoff ještě budou dramatické. Česká trojice v barvách S2V Esports ve složení Ondřej „Robocop“ Sklenička, Radovan „Rufus“ Moravec a Adam „Random“ Grepl si zatím vede dobře a s bilancí 6-7 jim zatím patří šestá příčka, která přináší postup do playoff, ostatní týmy jim ale dýchají na záda. UCAM s Jakubem „Dreedy“ Viceníkem se s dvěma týmy dělí o třetí příčku se skóre 8-5 a v případě pokračujících stabilních výkonů by se opět meli podívat do vyřazovacích bojů. 

Northern League of Legends Championship

V britské a skandinávské soutěži zbývá odehrát dvě kola, už teď je ovšem jasné že se Jiří „Sawyor“ Libáňský s celkem Dusty do playoff nepodívá. Klíčové teď bude zabojovat a přehoupnout se přes tým Resolve, který je nad Dusty o jediné vítězství, jinak se tým s českým junglerem nevyhne baráži o udržení v lize. David „Jejky“ Jakubec je zase s týmem Galaxy Racer EU ve vypjatém boji o playoff s Nordavind, oba týmy mají shodně 8-6. Obě pětice se střetnou v dalším hracím kole a výsledek tohoto zápasu bude hrát rozhodující roli.