20. 3. 2021 Prokop Sojka

Finálový víkend: Ve hře je titul a spot na EU Masters

Po dlouhé době se letošní jarní split zapisuje jako jeden z vůbec nejvyrovnanějších za dlouhou dobu. To skvěle demonstrovalo třetí kolo pavouku poražených Mastercard Hitpoint Masters, ve kterém eSuba dokázala přehrát Vikingekrig těsně 3:2 a jen tak tak se prodrala mezi nejlepší tři týmy. Právě eSuba se po boku Inside Games o víkendu porve o druhé místo na EU Masters a v následném finále už SINNERS čeká na svého soupeře v utkání o titul.

Po základní části postoupilo šest nejlepších domácích týmů do play-off. Skrze losers bracket se jako první svou cestu ukončili ECLOT, kteří prohráli 1:3 s Dark Tigers. Ani jejich přemožitelé ale nevydrželi o moc déle a v dalším kole je přehráli Vikingekrig. Ačkoliv vikingové na eSubu nestačili, ukázali v průběhu série skvělou hru a jedenáctinásobné šampiony naší ligy potrápili opravdu pořádně.

Ve finále horní části pavouka narazil nejúspěšnější tým základní části Inside Games na SINNERS, jenž obsadili třetí místo a při cestě do finále winners bracketu porazili v předchozím kole v pěti hrách eSubu. V zápase o postup na EU Masters ale SINNERS ukázali kvalitu a ačkoliv v rozhodující hře chtěli ING překvapit picky Ziggse či Kleda, nakonec nejvíc zářil Garp se svoji Camille.

Inside Games tedy čeká v sobotu od 18:30 velký duel proti eSubě a nepostup na EU Masters by po tak skvělé základní části byl pro tým jistě velkým zklamáním. Esuba se však na bootcampu tvrdě připravuje a také střelec Hiro přiznal, že na Inside Games budou daleko připravenější, než na vikingy. Dočkáme se tedy další bitvy o pěti mapách?

ČTVRTEK 18. BŘEZNA
VIK2 - 3ESB
SOBOTA 20. BŘEZNA
ING1 - 3ESB
NEDĚLE 21. BŘEZNA OD 18:30
SINNERS0 - 3CZC.ESUBA