2. 5. 2021 Kangae

European Masters a úspěchy českých zástupců

Prestižní turnaj European Masters je završení celé sezóny a souboj všech ERL lig. O 150 000 euro se tak utkaly nejlepší týmy všech evropských soutěží. Jak si vedli naši borci a zaznamenal náš tuzemský region další úspěch po vzoru Carzzyho, Denyka či Neona?

European Masters se dělí na dvě fáze, první z nich je Play-in a z té nejlepší čtyřka postupuje do fáze hlavní. V Play-inu jsme měli oba tuzemské týmy eSubu i SINNERS. Mimo ně se do této části turnaje kvalifikovala i známá dvojka Kenapil (Lipánek) se Sirinoxem s řeckým celkem Gamespace MCE. Skupiny byly dále rozlosovány následovně: A: ⁠FC Schalke 04 Evolution, Mkers, Method2Madness a eSuba; B: Z10 ESHARK, ⁠KV Mechelen Esports, For The Win Esports a Gamespace MCE; C: ⁠Fnatic Rising, Vitality.Bee, Goskilla a SINNERS; D: Illuminar Gaming, ⁠G2 Arctic, White Dragons a PSV Esports.

Zatímco SINNERS los úplně nepřál a ve své skupině dostali nepříjemné akademie LEC týmů Vitality a Fnatic, skupina eSuby vypadala trochu víc nadějněji. Formát byl však velmi rychlý, hrálo se pouze dva dny a v každém z nich musel tým odehrát tři zápasy. SINNERS první den nevyšel úplně dle představ a se skóre 0-3 mohli druhý den jen překvapit. Když už jsme u překvapení, tak jedno se podařilo druhému domácímu celku a eSuba si připsala cenný skalp proti FC Schalke 04 Evolution. Bohužel zbytek dne už eSubě nevyšel a do druhého hracího kola šli se skóre 1-2. Druhý den byl ale o poznání smutnější a ani jeden z našich celků výhru neurval. Esuba tak skončila se skóre 1-5 a SINNERS 0-6. Postoupit se nepodařilo ani Sirinoxovi s Lipánkem.

V hlavní skupinové fázi tak Česko zastupoval pouze jediný hráč a tím byl toplaner Jakub „Dreedy“ Viceník, který v minulosti hrál za týmy jako Inside Games, Team Sampi či AS Trenčín. Na rozdíl od týmů v Play-in fázi, byl Dreedy s jeho UCAM Esports Club jedním z favoritů na výhru celého turnaje, jelikož se kvalifikovali jako první seed ze španělské LVP SL. Dominanci tým potvrdil také ve své skupině, kde si borci poradili s týmy Macko Esports, ⁠Illuminar Gaming i se známými ⁠mousesports. S krásným skóre 6-0 tak Dreedy postoupil do čtvrtfinále, kde je čekal underdog turnaje – tým Mkers. Ti i přes velmi úspěšný turnaj pro italský region na Dreedyho opět nestačili a UCAM slavil TOP 4 a tedy postup do semifinále.


Zde na Dreedyho čekal nejsilnější tým a také největší favorit Karmine Corp. Pro Kubu přišla obrovská zkouška – poradit si s mladým talentem Adamem, kterého si po celém turnaji vybral hvězdný tým Fnatic, jako svého startujícího toplanera. Ačkoliv jednu hru UCAM zvládli, na francouzského giganta výkon nestačil a Karmie Corp Dreedyho vyřadili, přičemž následně ovládli i finále v poměru 3:1. Dreedy s UCAM se však nemají za co stydět a výkony byly parádní. Sestava dokonce neoznámila na léto žádné změny, takže kluky uvidíme znovu v akci a třeba EU Masters Summer ovládnou právě oni.