13. 7. 2021 David Vogel

EAC porazila akademii eSuby, Challengers vedou tři týmy

8. kolo tuzemské druhé ligy Hitpoint Challengers v neděli nabídlo první odvetné duely týmů v základní části letního splitu. O překvapení nouze rozhodně nebyla, pozor spoiler – tabulka je po posledním kole pořádně zamotaná.

Popis není dostupný.

Esuba Academy tabulce po polovině soutěže vévodila. 8. kolo ale na vrchol žebříčku vytáhlo další dva celky. Již první duel totiž přinesl překvapení z dílny Esport Academy. Duel prvního s druhým týmem se neslo až v překvapivě dominantním a kontrolovaném stylu od EAC. Ta získávala jednoho draka za druhým, posouvala goldovou výhodu až k 10 tisícům a jediný výraznější fight vyhrála až před ziskem Ocean Soul. Následně si v klidu došla pro Barona a ve 28. minutě hru ukončila i s hubeným vedením 8:1 na killy, přesto ale s masivním vedením na goldy. René „BlackSwan“ Souček byl na Dravenovi tak děsivou hrozbou, že se eSuba Academy nenadechla ani k poslednímu pokusu a statickou obranou nexus nezachránila. Toto vítězství tak vyrovnalo Esport Academy na vrcholu s eSubou.

Tam však ale vyskočila i akademka Dark Tigers. Ve hře s Inside Games Challengers jsme, jak už to u her ING.A v této sezóně bývá, šli do dlouhé partie končící až ve 37. minutě. Delší průběh hry si Inside Games zajistili pobráním brzkých draků a oddálením Infernal Soul, v pozdějších fázích ale už si pro draky chodili i Dark Tigers. Ti hru také prodlužovali sami občasnými chybami, které ING.A dokázala trestat odchyty. Osmikilový Viego Matěje „Tenus“ Gladiše a nafarmená Tristana Adriána „Esgi“ Šuleka ale byli příliš, i s pomocí Baron powerplay si Dark Tigers Academy dokráčela pro vítězství a doplnila trojlístek na prvním stupínku.

V důležitý moment nalezl ztracenou formu Team Universe. Při prohře by totiž tým neuniknul setrvání na posledním místě. Proti přímému konkurentovi v boji o postup do playoff Dynamo Eclot Academy mapu kontroloval od první minuty a postupně získával územní a goldovou převahu, která ústila ve věže a draky. Pod taktovkou junglera Vladimíra „Vlaren“ Vývody, který na Lee Sinovi držel vysoké tempo, Team Universe získal Mountain Soul a Dynamo k ničemu nepustil. Oba týmy se s bilancí 3-5 srovnaly na děleném čtvrtém místě.

Gaming Team Kravaře v předchozích dvou ročnících obsadil pokaždé čtvrté místo v celkovém pořadí. Ambiciózní organizace se letošní sezónu opírá o hráče vycházející z vlastní akademie, která minulý rok vyhrála třetí ligu. Výkony ale nejsou ideální a po slibném startu se skóre 3-2 nyní přišla série tří porážek, poslední v neděli s BRUTE Academy. Hra byla z obou stran vyrovnaná a pomalá, důležitost duelu v rámci postupových bojů hráčům svazovala ruce. Rozhodly teamfighty u Infernal Draků. Ve 35. minutě byly oba týmy na goldy prakticky vyrovnané, GTK měl výhodnější pozici v řece a rychle zabíjeli draka. Marksman BRUTE.A Tadeáš „Ducktape“ Polák ale jediným Q zpoza zdi sebral veledůležitý objective z rukou GTK a získal tak pro svůj tým Infernal Soul, která následně rozhodla fight i celý následující průběh hry. BRUTE Academy prodloužila nežádanou sérii GTK, potřetí v sezóně zvítězila a také okupuje dělený čtvrtý flek.

Popis není dostupný.

Neskutečně vyrovnané Hitpoint Challengers pokračují tento týden již ve středu. Akademie Dark Tigers, eSuby a Esport Academy budou bojovat o vítězství základní části, zbylou pětici týmů čekají tvrdé boje o tři zbývající postupová místa.