6. 7. 2021 David Vogel

Domácí reprezentanti v zahraničí: Kdo bojuje o EU Masters?

Přední světové i evropské soutěže jsou v plném proudu a každý týden jdou do soutěžních zápasů i zástupci domácí scény. Komu se daří a kdo bude ještě muset tvrdě usilovat o lepší umístění?

LEC

Marek „Humanoid“ Brázda s Matyášem „Carzzy“ Orságem si v nejvyšší evropské soutěži zatím vedou uspokojivě, celek MAD Lions se skóre 5-4 okupuje postupové místo do play-off. Naposled však podlehli v repríze finále posledního splitu Rogue. Excel bohužel vyměnil na pozici supporta základní sestavy Petra „denyk“ Haramacha, ale Patrik „Patrik“ Jírů drží skvělou formu a tento víkend Excel vyhrál oba své zápasy, což tým posunulo na šestou příčku. Matúš „Neon“ Jakubčík se svým týmem Schalke 04 zaskočili Fnatic, ale následující den podlehli Astralis. Zůstávají tak na 9. místě.

LCS

Aleš „Freeze“ Kněžínek může být coby assistant coach 100 Thieves spokojený, jeho svěřenci minulý týden vyhráli všechny tři zápasy a zůstávají na prvním místě LCS před TSM.

Esports Balkan League

Balkánská soutěž má za sebou polovinu zápasů. Ondřeji „Wondro“ Kendovi se v barvách týmu Valiance zatím daří, po sedmi zápasech se skóre 5-2 aktivně útočí na playoff a ztrácí jedinou výhru na první Crvenou zvezdu.

Baltic Masters

V pobaltí nás reprezentují Jiří „Savero“ Odehnal, který ale v týmu Goskilla dostal příležitost ke startu zatím pouze jednou, tým je po pěti kolech na dělené první pozici. Jakub „Goksi“ Goga hraje pravidelně, Method2Madness se zatím ale vůbec nedaří a s jedinou výhrou je najdeme na děleném posledním místě tabulky.

Prime League

V první německé lize hájí barvy domácí scény v dresu mousesports Kamil „Kamilius“ Košťál, jehož tým zatím s pozitivní bilancí 7-4 vyhlíží vyřazovací boje. Poslední hrací kolo zvítězil v obou případech a v jednom utkání porazil WAVE Esports, na jejichž midu nastoupil Nguyễn „Eren“ Đức Anh. WAVE řeší opačné problémy, z 11 her zvítězili jen dvakrát a šance na playoff již existuje jen  v teoretické rovině.

Greek Legends

Václav „Kenapil“ Maxa a Michal „Sirinox“ Veit zatím úspěšně vedou Gamespace MCE do playoff řecké ligy. Z třetího místa je navíc dělí jen dvě vítězství od vedoucí dvojice týmů a od přímého postupu do semifinálových kol. Petr „Adiss“ Pavlíček v dresu Zerolag Esports je zatím také na postupových pozicích, bude však v posledních kolech pod tlakem, neboť dosavadní 6. místo jejich celku není neohroženo.

PG Nationals

V italské soutěži se vůbec nedaří Mkers a tedy ani bývalému marksmanovi eSuby, kterým je Nguyên „Hiro“ Đại Hải. Po skvělém tažení týmu v posledních European Masters nyní organizaci hrozí účast v promotion turnaji a případný sestup z nejvyšší soutěže. Zbývají už jen tři kola a se skóre 1-10 je případný postup do playoff bohužel jen utopií.

Dutch League

Český talent Šimon „OMON“ Říháček v nizozemské lize nastupuje za Team Echo Zulu. Z šesti her ukořistila organizace čtyři vítězství a zatím míří za postupem. Napoví už dnešek, případné vítězství nad Team THRLL postup již prakticky zajistí.

Ultraliga

V Polsku nastupuje na topu Petr „Bobista“ Fojtík za organizaci Gentlemen’s Gaming. Těm se ale vůbec nedaří, poslední hrací týden prohráli oba zápasy a s bilancí 2-6 sedí na předposledním sedmém místě. Od playoff je dělí dvě výhry a zbývá šest zápasů, stále je čas zvrátit neúspěch.

SuperLiga

Ve Španělsku máme rovnou čtveřici zástupců domácí scény a v S2V Esports hrají tři z nich. Česká cizinecká legie Ondřej „Robocop“ Sklenička, Radovan „Rufus“ Moravec a Adam „Random“ Grepl ovšem s výsledky momentálně spokojení být nemůžou, v desetičlenné tabulce jim patří dělená sedmá pozice, která nezaručuje postup do playoff. V posledním kole ale porazili přímého konkurenta eMonkeyz a udrželi slušnou šanci na postup. Ve čtvrtek je čeká střet s UCAM, jejichž dres obléká Jakub „Dreedy“ Viceník. UCAM se daří, se skóre 7-4 jsou na dělené druhé příčce a blíží se jistotě playoff.

Northern League of Legends Championship

V severoevropské lize zbývá odehrát šest hracích kolo a soutěž pro českého fanouška zatím přináší špatnou a dobrou zprávou. Tou špatnou je bohužel pozice týmu Dusty, za který junglí Jiří „Sawyor“ Libáňský. Prozatimní skóre 3-8 nenabízí pozitivní výhled, k postupu je třeba 5 vítězství a souhra výsledků. Ve skupině B severské soutěže se ale daří Davidovi „Jejky“ Jakubcovi. Galaxy Racer Esports EU jsou momentálně na děleném druhém místě, skupina je ale velmi vyrovnaná a bude nutné vítězně pokračovat i nadále.