19. 7. 2021 David Vogel

BRUTE postupuje do playoff, základní část ovládla eSuba

Super neděle 13. a 14. kolem ukončila základní část Mastercard Hitpoint Masters. Favoritům se dařilo dle předpokladů a známe šestici postupujících do vyčazovací fáze nejvyšší tuzemské ligy, kdo si zahraje o EU Masters?

13. Kolo

Inside Games zahájili super neděli duelem s BRUTE, kteří si mohli vítězstvím zajistit postup do playoff bez závislosti na ostatních výsledcích. Hra ale byla z jejich strany plná individuálních chyb, které ING zkušeně trestali. Simon „Kio“ Králik řádil na Akali a jeho tým hru od začátku kontroloval. Konečná rána pro BRUTE přišla po 20. minutě, Danielovi „Promise“ Kovaříkovi vypadl proud a nemohl se během pauz připojit do hry. BRUTE tak museli hru dohrávat ve čtyřech, což jen usnadnilo Inside Games cestu k vítězství.

Inaequalis mohli díky prohře BRUTE zahájit zázračnou nedělní cestu k postupu do playoff, pro tiebraker se zmíněným soupeřem potřebovali vyhrát oba duely. K vítězství soutěžní hru ovšem nedotáhli už měsíc a souboj s Dynamo Eclot nebyl výjimkou. Hru sice INAE mohli protahovat a doufat ve vysokou účinnost Kassadina v pozdních fázích hry, DNE ale zatím brali draky a díky Mountain Soul neměli s teamcompem INAE problém. Ashley „Rifty“ Mayes pak se svým Jaxem dotáhnul Dynamo k výhře.

Zápas 13. kola Vikingekrig s eSubou nabídnul vyrovnanou šachovou partii. Hru skvěle zahájil jungler Vikingů, Polák Piotr „Bedi“ Bedorf, který ukořistil rychlé killy a posouval svůj tým do brzkého vedení. Skvěle hrál Adam „Jackisek“ Jeřábek s Lucianem a novým Sunderer buildem, přesto ale eSuba nakonec našla cestu k vítězství. Vikingekrig dokonce získali Mountain Soul, ale nestačili na rotace svého soupeře a rychle ztráceli věže a inhibitory. Daniel „DANY“ Novák dostával pro svou Tristanu všechny potřebné zdroje, ve 38. minutě nafarmil 460 minionů a ve 40. minutě bylo hotovo, eSuba udělala první krok k vítězství v základní části.

Popis není dostupný.

Dark Tigers potřebovali bezpodmínečně zvítězit pro SINNERS, aby udrželi šanci na postup do playoff. Do zápasu šli v roli outsidera a tomu přizpůsobili i volbu šampionů, když postavili zábavný draft Wukong, Volibear, Zed, Ziggs, Neeko. Jan „Dred“ Hrbáč na Zedovi i ze začátku vypadal dobře a sbíral killy, ještě lépe ale hráli Dennis „Lian“ Hong na Xin Zhaovi a Lukáš „PiOk“ Lőrinc na Tristaně. Jedinkrát nezemřeli a nasbírali 8 a 10 killů, SINNERS tuto hru ukončili ve 23. minutě a mohli se těšit na možnost vynutit na eSubě tiebraker o první místo

14. Kolo

Poslední kolo základní části už nám poté nabídlo pár zápasů, ve kterých už týmům tabulkově o nic nešlo. Prvním z nich byl hned úvodní duel kola, Inside Games proti Inaequalis. INAE z netradičních picků sáhli po botlince Gragas, Yasuo a Inside Games nasadili na spodní linku Sennu s Lee Sinem. Jungler INAE Vladímir „Dinrok“ Korta zahrál vydařenou early game s Elise, jenže postupem času začal již tradičně dominovat Kio. Jeho Viego byl opět efektní i efektivní a Inside Games ukončili základní split na třetím místě.

Lákadlem celé super neděle byl střet největších favoritů ligy SINNERS a eSuby. Vysoká očekávání ale nakonec zápas nenaplnil, eSuba si s rivalem poradila až v překvapivě dominantním stylu. Kouzlil hlavně midař Jan „Sajator“ Zítek na Akali. Vyrovnaný vývoj přerušil v 16. minutě vyhraný teamfight poměrem 4 za 0 u draka a následně potrestání každé chyby SINNERS ze strany české jedničky. DANY svůj výkon následně potvrdil quadra killem za Aphelia, pentu mu nedovolil sebrat právě Sajator. Ve 29. minutě padnul nexus SINNERS a eSuba vyhrála základní část Mastercard Hitpoint Masters s bilancí 12-2.

Popis není dostupný.

Dark Tigers už postoupit nemohli, přesto by ale při vítězství nad Dynamo Eclot zamíchali kartami a mohli při další shodě výsledků způsobit tiebraker DNE s Vikingekrig o čtvrté místo. Přišli s dalším zábavným draftem Tahm Kench, Kindred, Gragas, Senna, Yasuo. Začátek patřil DNE a makedonskému junglerovi Viktorovi „Fallen“ Kordanovskimu, pak ale Dynamo začalo chybovat a několik odchytů vrátilo Dark Tigers do hry. Jejich kompozice lépe scalovala a postupem času se DTG dařilo vyhrávat každý fight. Do hry je pak ještě výrazněji vrátil zisk Infernal Soul a už jsme se pomalu mohli těšit na přidaný duel s Vikingy. Dynamo Eclot ale mimo boje zvolilo backdoor a využilo nehlídané báze, která už měla z předchozích fightů zničené inhibitorové věže. Ve strhujícím závěru tak DNE zvítězili a zajistili si postup ze čtvrté pozice.

Poslední zápas základní části letního splitu už tak vůbec nic neřešil. BRUTE si s Vikingekrig mohli nanečisto vyzkoušet nadcházející vzájemný duel v playoff a do hry šly oba týmy s víceméně seriózními kompozicemi, BRUTE ovšem na botu představili kombinaci Twitche a Yuumi. Promise hrál výborně, dostal se ve snowballu až na skóre 6-0, jenže proti byl Jackisek na Irelii. Ten se utrhl ze řetězu, předváděl jeden mechanický outplay za druhým a a byl naprosto klíčovým prvkem svého týmu. Když pak ve 30. minutě sám zabil tři hráče BRUTE včetně Promise a když Bedi ukradl draka a s ním i Ocean Soul, Vikingekrig už následně hru zvládli dopilotovat k vítězství.

Základní část tak vyhrála eSuba, na druhém místě pak z výhodné pozice postupují SINNERS. V playoff je doplní Inside Games, Dynamo Eclot, Vikingekrig a překvapivě i BRUTE. Dark Tigers a Inaequalis se do playoff nepodívají a letní sezóna jim končí. Pokračujeme už ve čtvrtek, kdy nás čeká první duel vyřazovací části, Vikingekrig vyzvou BRUTE. Duel sledujte na našem twitch kanálu!

Popis není dostupný.