20. 3. 2021 Kangae

Boj o poslední místo na EU Masters mezi týmy Inside Games a eSuba

Po čtrnácti kolech základní části Mastercard Hitpoint Masters se šestice nejlepších týmů přesunula do playoffs, kde v novém formátu bojovali o vysněné EU Masters. Už na samotném začátku vypadaly týmy v TOP4 hodně vyrovnaně a dalo se čekat, že většina sérií neskončí 3:0.

 

Po posledním duelu se do druhého semifinále probojovala eSuba, která vyzve tým Inside Games. Co hraje do karet jednotlivým týmům a kdo nakonec získá druhý slot v EU Masters?

Inside Games s jejich šíleným herním stylem budou chtít eSubu rozhodně zaskočit a hrát kreativní drafty, které jim pomohou vyhrávat teamfighty, ve kterých tak excelují. Jako hlavní pick se pro Inside Games nabízí Galio, kterého můžou flexovat mezi Defflokem, který si s championem připsal pentakill v základní části a také mezi supportem MjrDee.

Esuba v playoffs nevypadala zatím tak dominantně, jako jsou domácí fanoušci zvyklí. Jedno je ale jasné, botlane týmu Hiro a Rufus budou klíčoví hráči.

Problémy by ale mohly nastat v případě, že Mazurr bude hrát opět netradičního hrdinu v podobě Ziggse, Soraky nebo Seraphine a pro Hira bude obvlášť těžké najít výhodu přímo na lince a ve 2v2 situaci sbírat killy. Bude hodně důležité, jak se tady eSuba bude na své soupeře adaptovat.

Souboj dvou mladých talentů uvidíme také na midlane. Sajatorova LeBlanc je pick, který týmy respektují a banují, protože v základní části s ní Sajator nasbíral 3 vítězství, 0 porážek a s krásným KDA 9.8 dominoval nad svými soupeři. V playoffs prošla pouze jednou a Sinners těžce doplatili na Sajatora se skóre 10/3/7. Právě nováček na midu by mohl být v tomhle duelu tahounem a tlačit celou sérii na Deffloka. Ten je naopak zvyklý hrát s méně zdroji a hrát hrdiny jako je Kled, Rumble a Galio. V téhle 1v1 nečekám, že by padalo moc solo killů, ale pokud Sajator bude při chuti, mohl by Inside Games potrápit.

Obrovský rozdíl ale přichází v jungli, ačkoliv Sacrifice nevypadal ze začátku sezóny vůbec zle (KDA 3.5), jeho oponent vypadal ještě lépe. Pocok (KDA 9.4) absolutně zdominoval základní část a všem junglerům dal jasně najevo, že patří k těm nejlepším hráčům, co v lize máme. Jeho Kindred a Graves budí strach, ale nevadí mu hrát ani Nidalee Hecarim matchup a právě zmíněný kůň vypadal pro eSubu jako cenný pick v sérii proti Vikingekrig.

Každopádně nás čeká velmi zajímavý duel, ve kterém lehce favorizuji Inside Games. Jedná se o výbornou ochutnávku před samotným Grand Finále ve kterém již čekají Sinners na svůj první titul!