Blíží se letní European Masters!

Stejně jako na jaře, i tentokrát vítěz letního splitu Hitpoint Masters dostane možnost reprezentovat československý region na evropské štaci, European Masters. Posledně vítězná eSuba získala slot v play-in fázi, tentokrát je ale vše jinak!

European Masters představí 20 nejlepších týmů z celé Evropy, jak mezi sebou soupeří o pozici nejlepšího evropského celku a o cenu v hodnotě 150 000 EUR.

Připravte se na další přísun národní pýchy, poraženeckých slz a urážlivého hecování, protože tohle září se vrací European Masters. Týmy z celé Evropy přicestují do arény ESL v Katowicích v Polsku, aby bojovali o možnost dokázat, která z evropských zemí je ta nejlepší a která získá titul European Masters a cenu v hodnotě 150 000 EUR.

Jak již bylo řečeno, formát EU Masters se mění, a to především přidáním 3 nových regionů, o čemž jsme informovali ještě před domácí ligou. Nejlepší tým reprezentující jeden z třinácti regionů se kvalifikuje přímo do skupinové fáze (group stage). Fáze rozehrání (play-in stage) má sloužit jako druhá šance pro soutěžní celky, které se v evropských regionálních ligách umístily na druhém místě – toto platí pouze pro regiony nejsilnější či největší (viz infografiky níže).

Play-in stage

Již od 10. září se rozehraje první část EU Masters, kde se vicemistři z vybraných regionálních lig utkají v jedné velké skupině o 6 týmech, přičemž rozdělovat se budou 3 postupová místa do hlavní soutěže. Vítěz skupiny si zajistí postup rovnou, týmy na 2. až 5. místě budou bojovat v dodatečných vyřazovacích soubojích.

Group stage

Ve skupinové fázi narazíme na velice jednoduchý formát. 3 týmy z Play-in stage doplní 13 mistrů všech regionálních lig neboli ERL. Zde pochopitelně nebude chybět ani československý zástupce, jenž vzejde z Hitpoint LEGENDS #2 konaných 26.8. ve Svitavách! 16 týmů bude poté rozděleno do 4 skupin po čtyřech, ze kterých postoupí 2 nejlepší týmy z každé skupiny. V playoff poté bude následovat standardní single elimination formát, na který jsme zvyklí třeba z Worlds.

Harmonogram letních EU Masters

10–13. září: Play-in stage
17–20. září: Group stage
22–23. září: Čtvrtfinále
29. září: Semifinále (ESL Arena, Katovice, Polsko)
30 září: Finále (ESL Arena, Katovice, Polsko)