ASUS představuje na Computexu ROG novinky pro hráče

Tchajpej, Tchaj-wan, 31. května 2019 — Herní značka Republic of Gamers (ROG), která patří společnosti ASUS, představilana veletrhu Computex 2019 zcela novou řadu zařízení určených pro hráče. Vedle ROG notebooků s prvními displeji na světě s obnovovací frekvencí až 240 Hz byly uvedeny herní headsety ROG Theta a ROG ThetaElectret; přenosný herní monitor ROG Strix XG17; napájecí zdroje ROG Strix Gold; nebo vodní chladiče AiO ROG Strix LC 120/240/360.

Herní notebooky ROG Strix SCAR III, Hero III a Zephyrus S

Letošní ROG notebooky se mohou pochlubit jako první na světě 17“ displejem s obnovovací frekvencí 240 Hz a 4K UHD rozlišením. Modely Strix SCAR III G731 a Hero III G731 jsou vybaveny grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070, která je dostatečně výkonná, aby dokázala zobrazovat hry ve vysokých obnovovacích frekvencích. Model Zephyrus S GX502 je vybaven 15,6“ displejem se 4K UHD rozlišením, který je schopen dosahovat obnovovací frekvence až 120 Hz pro plynulé hraní. Displej také podporuje 100% Adobe RGB barevný gamut a disponuje certifikací obrazu Pantone.

ROG představil také zcela novou barevnou variantu svých herních notebooků. Ledově chladná barva Glacier Blue bude dostupná u modelů Zephyrus S GX502, Zephyrus M GU502 a Strix G G531 a G731.

Herní headset ROG Theta –7.1 prostorový zvuk

Herní headset ROG Theta využívá osm ovladačů a první technologii virtuálního subwooferu, která poskytuje 7.1 prostorový zvuk přímo do uší hráčů. Osvědčené ovladače ASUS Essenceza podpory virtuálních subwooferůdokážou vytvořit hluboké basy, které hráče vtáhnou do hry.ROG Thetanabízímikrofon s potlačením šumu, který řídí technologie umělé inteligence. Ta využívá technik strojového učení k identifikaci a rušení 50 milionů různých vnějších zvuků, a přitom zvládá přesně detekovat hlas uživatele, což zajišťuje jasnou hlasovou komunikaci během hraní.Thetanabízí bezztrátový zvuk s výstupem na úrovni domácího kina, a to zásluhou čtyřnásobného zesilovače ESS SABRE9601 a speciálního 7.1 digitálně analogového převodníku, který je stejný jako u špičkových základních desek ROG.

Herní headset ROG Theta Electret – zvuk v Hi-Fi kvalitě

ROG ThetaElectretpřináší jako první ve své kategorii kombinaci vysoce kvalitních elektretových ovladačů s dynamickými subwoofery. Díky tomu poskytují skutečně věrný stereofonní zvuk podtržený silnými a údernými basy.Headset Theta Electret je zaměřen na audiofily, a proto nabízí zvuk v hi-fi kvalitě. 3,5 mm připojovací kabel je vyroben z postříbřeného měděného drátu, podporuje vysokofrekvenční reprodukci zvuku a zajišťuje vysokou věrnost všech typůzvuku. Dodává se se3,5mm – 6,3mm adaptérem, který hráčům usnadňuje připojení headsetu k jejich vlastním hi-fi sestavám.

ROG Strix XG17 – první přenosný herní monitor s obnovovací frekvencí 240Hz

Mobilní grafické kartyzvládají výpočetně nejnáročnější herní tituly s vysokou snímkovou frekvencí, a protoprofesionální hráči požadují, aby podobných hodnot dosahoval také jejich monitor. To je také důvod, proč jsou displeje s vysokou obnovovací frekvencí standardem během tréninku i na turnajích. Právě tam ROG Strix XG17 najde své uplatnění.

Strix XG17 je navržen pro hráče, kteří chtějí zdokonalovat své dovednosti během svých cest. Přenosný monitor je vybaven 17,3palcovým IPS Full HD panelem, který poskytuje obnovovací frekvenci až 240 Hz a dobu odezvy 3 ms, díky čemuž je aktuálněnejrychlejším přenosným displejem na světě. Díky portůmmicro-HDMI a USB-C je tento monitor kompatibilní se smartphony, tablety, notebooky nebo herními konzolemi.

ROG Strix XG17 váží pouhých 800 gramů a má vestavěnou baterii, která zvládnena jediné nabitíaž tři hodiny provozu při frekvenci240Hz. Díky podpoře rychlého nabíjení však uživatelé nemusí postrádat svou hru příliš dlouho, neboť již po jedné hodině napájení je monitor opět připraven poskytnout dalších 2,7 hodin provozu.

Mezi další funkce patří technologie Adaptive-sync, která pracuje mezi kmitočty 48Hz až 240Hz, což umožňuje plynulé hraní i na méně výkonnýchgrafických kartách. K dispozici je i vestavěný reproduktor pro situace, kdy není k dispozici náhlavní souprava.

Napájecí zdroje pro PCROG Strix 750W Gold a ROG Strix650W Gold

Nová řada napájecích zdrojů ROG Strix sestává z modelů 750W Gold a 650W Goldopatřených masivními chladiči ROG a 135mm axiálním ventilátorem, který zajišťuje chladnější teploty a nižší hluk.

Kombinace kvalitních japonských kondenzátorů a RDS(on) MOSFETů poskytuje solidní základ pro desetiletou záruku, a pomohla také novým napájecím zdrojům získat certifikaci 80 PLUS Gold. Výsledkem je velmi tichý a efektivní zdroj energie s odolností, která zvládne nejintenzivnější herní scénáře.

Zdroje díky čistým liniím snadno splynou s ostatním vybavením. Dodávají se s plně modulárními kabely, které doplňuje výběr samolepek a magnetickélogo, kterým lze zatraktivnit vzhled.

Vodní chladiče ROG Strix LC 120/240/360 RGB

Chladiče ROG Strix LC poskytují výkonné kapalinové chlazení v uzavřené smyčce (AIO), a jsou ideálnívolbou pro stavitele PC, kteří chtějí maximalizovat výkon procesorůIntel Core nebo AMD Ryzen určených pro přetaktování.

Tuto řadunově rozšiřují modely s adresovatelnými ventilátory RGB pro tepelnou regulaci v barevném stylu, ve velikostech 120, 240 a 360 mm. Ventilátory ROG optimalizují průtok vzduchu a statickývztlak, zlepšují akustiku a nabízejí funkce adresovatelného RGB osvětlení.

Chladiče ROG Strix LC RGB mají také plnou podporu technologie Aura Sync, která umožňuje bezproblémovou integraci s existujícími nastaveními a světelnými efekty.

O skupině ROG

Skupina Republic ofGamers (ROG) je podskupina společnosti ASUS, která se zaměřuje na vývoj nejlepšího herního hardwaru a softwaru na světě. Skupina ROG, která byla založena v roce 2006, nabízí kompletní řadu inovativních produktů známých pro svůj výkon a kvalitu, včetně základních desek, grafických karet, notebooků, stolních počítačů, monitorů, audio zařízení, routerů a periferií. ROG se účastní a sponzoruje významné mezinárodní herní události. Zařízení ROG bylo použito k dosažení stovek rekordů v oblasti přetaktování a stále je preferovanou volbou hráčů a nadšenců po celém světě. Další informace o výběru šampionů naleznete na adrese http://rog.asus.com.