11. 7. 2021 David Vogel

Akademie eSuby vládne Challengers, EAC přejela DTG.A

Druhá nejvyšší domácí soutěž sobotním 7. kolem dokončila první polovinu, všechny týmy srovnaly síly a nyní je čekají odvety v boji o postup do playoff. Jak si týmy v posledních herních duelech vedly a s jakou bilancí vstoupí do druhé fáze soutěže?

Již první duel přinesl překvapení. Dark Tigers Academy si mohla vítězstvím zajistit jistotu minimálně děleného prvního místa, ale proti Esport Academy předvedla svůj nejhorší výkon aktuálního splitu. Prohrát s dobře hrající EAC by zase takový šok nebyl, ale hotovo bylo za 24 minut a DTG.A soupeři zápas příliš nezkomplikovali, naopak mnohokrát zpříjemnili vlastními chybami. Tomáš „Thomasive“ Minarovič a Radek „Toybu“ Kudrna z topu a midu skvělými individuálními výkony dovedli svůj tým k vítězství k dělenému druhému místu právě s akademií tygrů.

Zaváhání DTG.A tak v druhém zápase dne využila akademie eSuby, které se díky vítězství nad Gaming Team Kravaře na prvním fleku osamostatnila. Akademie modré krve podala tradiční stabilní výkon, soupeřům nejvýrazněji komplikoval život především Šimon „Strode“ Povýšil na Ziggsovi, který se blýskl ukradnutým Infernal Drakem a odchytem Benedikta „Benda“ Chmelíka. Benda se svým Ryzem dlouho kouzlil a držel GTK ve hře, ale jeho zabití znamenalo v každém fightu konec nadějí. Gaming Team Kravaře se tak zatím dělí o čtvrtou příčku s Dynamo Eclot Academy.

DNE.A ve svém duelu s akademkou BRUTE totiž uspěli. Hra byla s velmi dobrým výkonem po celou dobu v jejich režii, opět to byla top/mid dvojka Tomáš „Tomasino“ Brabec s Jakubem „Nyken“ Chromým, kteří válcovali soupeře na Camille a Sylasovi. Při pokusech o ukončení hry ale i přes Mountain Soul několikrát narazili na skvěle hrajícího marksmana BRUTE.A Tadeáše „Ducktape“ Poláka a ten se svým Kog’Mawem usiloval o překvapení. Jedna dobrá iniciace a odchyt lategame hyperstřelce ale nakonec zaslouženě přihrál hru Dynamu. Akademka BRUTE se o poslední šesté až osmé místo tedy zatím dělí s Universe a Inside Games Challengers.

Vzájemný duel těchto celků totiž také přinesl překvapení, když Team Universe s druhým týmem ING prohrál. Inside Games ale hráli ve výrazně lepší formě, než jsme je po celou dobu soutěže mohli sledovat. Fantastický napínavý duel šel přes 40. minutu, ING získali Infernal Soul a měli mírnou převahu. Teamfighty ovšem byly stále vyrovnané a výkon obou celků nervózní, každá chyba by v této fázi stála hru. Inside Games Challengers pak ale udělali skvělé rozhodnutí, fightu se prostě vyhnuli. Během toho, co Team Universe v pěti zabíjel Elder Draka a mohl se už pomalu radovat ze zisku klíčového objectivu, Petr „Dolis“ Dolejš s Ezrealem a Michal „Only“ Hudec teleportovali do nepřátelské báze a bez problémů vzali Nexus a s ním i druhé vítězství v soutěží. Boj o šesté postupové místo tak po první polovině vyrovnali a druhá půle základní části slibuje napínavou podívanou.

Popis není dostupný.

Hitpoint Challengers pokračují i dnes jako předkrm před Mastercard Hitpoint Masters. Od tří hodin nás čekají následující zápasy.

Gaming Team Kravaře – BRUTE Academy
Dynamo Eclot Academy – Team Universe
eSuba Academy – Esport Academy
Inside Games Challengers – Dark Tigers Academy

Přijďte sledovat napínavé boje v druhé nejvyšší české soutěži a podpořit své oblíbence na náš Twitch kanál!